Potężna obniżka benzyny na polskich stacjach paliw! Znana jest pełna lista punktów, gdzie można zatankować tanio i dobrze

Potężna obniżka benzyny na polskich stacjach paliw! Znana jest pełna lista punktów, gdzie można zatankować tanio i dobrze

Podaj dalej

Wielkanoc nie przyczyniła się do powszechnych spadków cen paliw w Polsce. Jednak dziś są miejsca, gdzie benzyna kosztuje o kilkadziesiąt groszy na litrze mniej. Takich okazji nie warto przepuszczać, zwłaszcza że wiąże się z tym nie tylko korzyść finansowa. TUTAJ dokładna lista stacji z dużą obniżką (po otworzeniu trzeba przewinąć na dół strony).

Od kiedy na stacjach paliw na dobre benzyna kosztuje powyżej 5 zł za litr nie wszyscy tak chętnie i często tankują do pełna. Jeszcze trudniej zdecydować się na zalanie paliwa premium, które zapewnia lepsze spalanie i dba o jednostkę napędową. TUTAJ dowiesz się jak to możliwe. Jednak taka troska o własny silnik nie zawsze jest wyrzeczeniem, dzięki specjalnej akcji „wtorki i czwartki z Shell V-Power”. W wymienione dni w cenie paliwa podstawowego można zatankować benzynę premium (wtorki) oraz Diesel (czwartki).

shell-paliwo-benzyna-tania

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

 

Czy mój silnik się do tego nadaje?

Niektórzy kojarzą nazwę Shell V-Power z benzyną o wyższej liczbie oktanowej zwanej Shell V-Power Racing. Jednak benzyna Shell V-Power 95 to, jak sugeruje końcówka nazwy, 95-oktanowa benzyna, ale ze specjalnymi uszlachetniaczami (więcej o nich TUTAJ). Czy tak wzbogacone paliwo to nie jest tylko jakiś chwyt marketingowy? W przypadku paliw Shell zdecydowanie nie, o czym kierowcy przekonują się natychmiast po przejechaniu się na „lepszej” benzynie.

Dzieje się tak dlatego, że wspomniane uszlachetniacze usuwają z silnika osady, które są efektem ubocznym korzystania ze zwykłej 95-tki. Jeżeli te zaczynają znikać, to momentalnie odczuwamy większą moc jednostki napędowej. Jednocześnie pomaga to zmniejszyć tarcia w silniku, a co za tym idzie zmniejszyć spalanie. Taka kuracja jest zalecana dla każdego silnika przynajmniej raz na jakiś czas, bowiem jest to zbawienie dla całego układu paliwowego. Więcej o tej technologii TUTAJ.

Na stacji Shell przygotujesz samochód na zimę
fot. Piotr Malecki / Getty Images

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Które stacje oferują taniej taką benzynę?

Nie ma się co dziwić, że już co trzeci klient stacji Shell chętnie sięga po paliwo premium, nie tylko w dni promocyjne. Jeżeli chcemy wydłużyć życie silnika warto jak najczęściej dać mu posmakować wartościowej benzyny. Jednak wbrew pozorom nie jest ona dostępna na każdej jednej stacji paliw Shell w Polsce. Na szczęście w sieci jest dostępny pełna lista stacji Shell, na których zaznaczono, jakie paliwa są tam dostępne. Jeśli chcecie dziś zatankować taniej benzynę premium, szukajcie stacji z Shell V-Power 95. Wspomniana lista jest dostępna TUTAJ (po kliknięciu trzeba przewinąć na dół lub wyszukać hasło „Lista stacji objętych promocją (PDF, 114 kB)”.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News