Poszukiwała go policja w całej Europie. Przestępcę na motocyklu BMW staranowała dziewczyna z Polski

Poszukiwała go policja w całej Europie. Przestępcę na motocyklu BMW staranowała dziewczyna z Polski

Podaj dalej

Wydawałoby się, że pomoc w ujęciu przestępcy to rzecz godna wynagrodzenia przez policję, ale raczej nie w Polsce. Przekonała się o tym 30-letnia kobieta, która spowodowała wypadek z motocyklistą, którego akurat poszukiwała policja w całej Europie.

Bohaterka z przypadku

Akcja rozegrała się w czwratek, 20 sierpnia 2020 r. w lubuskim Łupowie. Kobieta jadąca Daewoo Lanosem próbowała skręcić w lewo, ale nie upewniła się czy jest to możliwe. Akurat wtedy wyprzedzał ją motocyklista, który nie miał szans zareagować i rozbił się o jej samochód. Mężczyzna przeleciał nad jej maską i szczęśliwie dla niego nie odniósł powżnych obrażeń. Film z tego zdarzenia zobaczycie na wideo poniżej.

Okazało się jednak, że będzie miał inne kłopoty. Przybyła na miejsce jednostka grupy Speed sprawdziła, że 33-letni poszkodowany jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Wniosek w tej sprawie wystosowały niemieckie służby. Teraz pechowiec zostanie doprowadzony do prokuratury. W naszym kraju czekają go zarzuty złamania sądowego zakazu kierowania pojazdów. Policja podejrzewa także, że maszyna, którą jechał mogła być kradziona.

Kara dla bohaterki

Choć 30-letnia kobieta przyczyniła się do zatrzymania przestępcy, to sama także pożałowała tego zdarzenia. Jej zasługi nie okazały się okolicznością łagodzącą i został na nią nałożony mandat za spowodowanie wypadku. Wydaje się, że w tej sytuacji nikt by nie protestował, gdyby kobiecie darowano winy. Wydaje się, że w końcu powstrzymywanie przestępców jest ważniejsze, ale jak widać procedury nie mają uczuć.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News