Pościg grupy Speed za motocyklistą, który uciekał ponad 200 km/godz. Faworyt do grzywny 30 tys. zł?

Pościg grupy Speed za motocyklistą, który uciekał ponad 200 km/godz. Faworyt do grzywny 30 tys. zł?

Pościg grupy Speed za motocyklistą, który uciekał ponad 200 km/godz. Faworyt do grzywny 30 tys. zł?

Podaj dalej

W minioną niedzielę funkcjonariusze z małopolskiej grupy Speed przez 30 kilometrów ścigali pirata drogowego na motocyklu.

W Wielkanoc podczas patrolowania drogi krajowej nr 10 w Rogotwórsku, funkcjonariusze zauważyli jadący z dużą prędkością jednoślad. Wyruszono w pościg, ale motocyklista zamiast się zatrzymać, lekceważąco unosił przednie koło przy blisko 160 km/godz.

Motocyklista słysząc i widząc policyjne sygnały dźwiękowe i świetlne nie miał zamiaru zakończyć swojej szaleńczej jazdy – relacjonuje mł. asp. Marta Lewandowska. – Rozwijał prędkości sięgające ponad 200 km/godz. Kilkukrotnie wyprzedzał pojazdy na skrzyżowaniach oraz przejściu dla pieszych – dodaje.

W końcu w Stróżewku koło Płocka motocyklista nie zapanował nad maszyną i niegroźnie upadł na jezdnię. Policjanci złapali 35-latka, który był trzeźwy, ale nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami. Za stworzenie zagrożenia i ucieczkę grozi mu do 5 lat więzienia.

O zajściu został powiadomiony Inspektor Sanitarny, który może wymierzyć karę administracyjną nawet do 30 tys. złotych. Jest to bardzo możliwe, bowiem w całej sprawie brak jest okoliczności łagodzących. Fragment pościgu można zobaczyć na wideo poniżej.

Jechał 🏍 na jednym kole, nie zważał na innych kierowców. 👮‍♀️👮‍♂️Policjanci z grupy „Speed” byli na miejscu

Podczas patrolowania DK 10, w Rogotwórsku, policjanci z grupy „Speed” zauważyli pędzącego motocyklistę. Nie dość, że prędkość z jaką poruszał się sięgała blisko 160 km/h, to postanowił on jeszcze zademonstrować lekceważenie przepisów jadąc na jednym kole. Niebezpieczną jazdę zauważyli policjanci płockiej drogówki, którzy pełnili służbę radiowozem wyposażonym w videorejestrator.Za szaleńczą jazdę i ucieczkę przed policyjną kontrolą, 35-latkowi z powiatu płockiego grozi do 5 lat więzienia. Ponadto za bezpodstawne przemieszczanie się w dobie istniejących obostrzeń, Powiatowy Inspektor Sanitarny może nałożyć na kierowcę karę w wysokości nawet 30 tys. zł.

Gepostet von Komenda Policji w Płocku am Mittwoch, 15. April 2020

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News