Porządne mycie auta mocną myjką ciśnieniową jest lżejsze niż myślisz. Ktoś wpadł na świetny pomysł jak to ułatwić

Porządne mycie auta mocną myjką ciśnieniową jest lżejsze niż myślisz. Ktoś wpadł na świetny pomysł jak to ułatwić

Podaj dalej

Trzeba będzie to wyczyścić Kärcherem – to znane w Polsce powiedzenie nieprzypadkowo stawia nazwę niemieckiej firmy w roli synonimu skutecznej myjki ciśnieniowej. Dziś Kärcher to nie tylko uznana marka, ale i innowator technologii czyszczenia, m.in. w branży samochodowej.

Myjka ciśnieniowa to niezbędny element dobrego (m.in. czystego) warsztatu samochodowego. Właściwa diagnoza czy zabrania się do niektórych prac wymaga często dokładnego umycia samochodu. Nie mniej ważne bywa czyste stanowisko pracy, zwłaszcza przy operacjach na wrażliwych podzespołach, który mogą zaszkodzić najmniejsze zabrudzenia.

Karcher Easy!Force HDR mycie samochodu
fot. Karcher

Znośna lekkość mycia

Jeśli ktoś, zwłaszcza kto ma mniejszą „parę w rękach”, trzymał pistolet od mocnej myjki ciśnieniowej, to szybko zdał sobie sprawę, że na dłuższą metę musi to być męczące. Dotychczas wysoki uchwyt spustu oraz siła odrzutu powodowały przemęczanie mięśni dłoni. To z kolei wpływało na skurcze oraz gorszą kontrolę nad lancą, a co za tym idzie konieczność robienia częstszych przerw.

Tego typu sygnałów nie zbagatelizował jednak Kärcher, który wymyślił ciekawe rozwiązanie. Mowa pistolecie z technologią Easy!Force HDR. Rewolucję przyniosła tu z pozoru prosta zmiana lokalizacji spustu, który przeniesiono z przodu na tył uchwytu. To znacząco wpłynęło na zwiększenie wygody w operowaniu wysokim ciśnieniem, ponieważ spustu nie należało już naciskać palcami, co w końcu powodowało zmęczenie. Dużo wygodniej jest docisnąć go nasadą dłoni.

Karcher Easy!Force HDR mycie samochodu

Dlaczego jest lżej?

W połączeniu z kierunkiem siły odrzutu wysokiego ciśnienia wody, takie umiejscowienie spustu zmniejszyło konieczność wykorzystywania dużego nacisku na spust. Jeśli utrzymamy łokieć zgięty pod kątem od 90° do 120°, praca z nowym pistoletem praktycznie nie wiąże się z odczuwaniem wysiłku. Siła potrzebna do kontrolowania lancy nie jest skupiona na słabszych i szybciej męczących się mięśniach dłoni, a na wyższych i zarazem silniejszych partiach ramion.

Jakie są rodzaje Easy!Force?

Oprócz standardowego pistoletu Easy!Force (zawór ze stali szlachetnej) w ofercie jest dostępny także Easy!Force Advanced. Cechuje go ceramiczny zawór, co przekłada się na lepsze efekty, jak i szczelność. Taki materiał to także skok trwałości (jak deklaruje producent – aż o 400%). Wewnętrzne testy wykazały 5-krotnie wyższą wytrzymałość pistoletu Easy!Force Advanced od innych produktów z tej kategorii. To dużo!

Powinno to być szczególnie ważną wskazówką dla branży motoryzacyjnej, która potrzebuje rozwiązań o możliwie wysokiej odporności. Nikt nie lubi przestojów z powodu awarii sprzętu, na co Easy!Force stanowi mocną odpowiedź. W połączeniu z wygodą i ergonomią tworzy to produkt, dla którego ciężko o znalezienie adekwatnej konkurencji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News