Popularyzacja SUV-ów sprawiła, że myjnie automatyczne trzeba było zaprojektować na nowo. Co się zmieniło?

Popularyzacja SUV-ów sprawiła, że myjnie automatyczne trzeba było zaprojektować na nowo. Co się zmieniło?

Podaj dalej

Nowoczesne pojazdy stają się coraz szersze i wyższe. Nagle okazało się, że tradycyjne myjnie automatyczne nie są dopasowane, np. do SUV-ów.

Na przeciw wyzwaniom naszych czasów wyszedł Kärcher, który zaprojektował swój nowy system mycia Klean!Star. Właściwości, takie jak różne opcje wysokiego ciśnienia, wykrywanie konturów szczotek bocznych, mocne mycie kół, a także suszarka z dużą ilością powietrza podążającą za zakrzywieniami pojazdu, to najnowszy przepis na zadowolonych klientów.

Karcher CWB3 Klean!Star iQ
fot. Karcher

Co robi różnicę?

Myjnia portalowa Kärcher CWB 3 Klean!Star iQ w równym stopniu koncentruje się na funkcjonalności oraz oszczędności. Zaprojektowano ją tak, aby dopasować ją do brył współczesnych samochodów, które są znacznie szersze w obrębie lusterek czy kół. Posiada także wybór trzech różnych wysokości mycia z rozwiązaniem K!Adjust, które stopniowo podnosi szczotkę dachową.

Dziś, gdy susza stanowi wyjątkowo nagłośniony problem, warto wspomnieć, że myjnia jest dostosowana do oszczędzania wody. Jej system jest w stanie dostarczyć szczotkom odzyskaną wodę w drugim cyklu zmywania i wykonać proces płukania tylko świeżą wodą. To optymalna opcja dla tych, którzy chcą obniżyć koszty operacyjne i chronić środowisko. Prędzej czy później opłaci się to każdemu.

Karcher CWB3 Klean!Star iQ
fot. Karcher

Z czego składa się myjnia?

System szczotek K!Brush iQ optymalnie czyści nieszablonowe kontury pojazdu, nie pomijając żadnego elementu. Z kolei szczotki K!Back iQ zapewniają prawidłowe czyszczenie tyłu, dzięki właściwemu dopasowaniu do obrysu auta. Szczotki boczne za pojazdem są obracane o 90°, a następnie przechylane o 15°.

Natomiast K!Planet iQ i K!Wheel iQ zapewniają dokładne czyszczenie felg. Skuteczność zapewnia upodobnienie działania do elektrycznej szczoteczki do zębów i dokładnej regulacji względem wysokości koła. Wydajność programów uzupełnia nowo opracowana linia środków czyszczących Klear!Line.

W dzisiejszych czasach ważna jest też możliwość indywidualizacji, dlatego samemu wybiera się oklejenie i barwy swojej myjni Klean!Star iQ. Można wybierać spośród różnorodnych wariantów kolorystycznych i wzorniczych, ale i zamówić całkowicie indywidualny projekt. , uzupełniają wrażenia z mycia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News