Polski kuzyn Stiga z Top Gear znaleziony w Polsce. Policjanci zdjęli mu kask i wydało się, kim jest naprawdę

Polski kuzyn Stiga z Top Gear znaleziony w Polsce. Policjanci zdjęli mu kask i wydało się, kim jest naprawdę

Podaj dalej

The Stig to kultowa postać brytyjskiego programu motoryzacyjnego Top Gear. Jeszcze za czasów, gdy prowadzili go Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May do fabuły odcinków wprowadzano egzotycznych kuzynów „tajemniczego kierowcy wyścigowego”. Okazuje się, że odnaleziono jego polskiego kuzyna, a policja wie już o nim wszystko.

To nie Top Gear

Wszystko przez to, że polski Stig mknął po woj. wielkopolskim mocno pokiereszowanym Daewoo Matizem. Auto prawdopodobnie zaliczyło dachowanie, bowiem miało wyraźną wgniotkę na dachu, brak szyby przedniej i lusterek. Kierowcy w twarz jednak nie wiało, bowiem miał na głowie biały kask. Drogówka w miejscowości Grabów Wójtostwo, widząc taki obrazek, zdecydowała się na natychmiastowe zatrzymanie Stiga do kontroli.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Okazało, że nie były to zdjęcia do polskiej edycji Top Geara. Stigowi w czerwonym t-shircie Adidasa zdjęto kask i okazało się, że polskim kuzynem jest 21-latek z powiatu ostrowskiego. Tak się złożyło, że młodzieniec ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów (szybko mu poszło). Teraz jego sprawa trafi do sądu i z pewnością recydywa nie będzie okolicznością łagodzącą. Choć mężczyzna swoim postępowaniem stwarzał zagrożenie na drodze, funkcjonariusze przyznają, że był to rozbrajający widok.

Czemu ludzie tak postępują?

Niestety w Polsce aktywne zakazy prowadzenia pojazdów często są traktowane lekceważąco. Mieszkańcy mniejszych miejscowości liczą na to, że i tak nikt ich nie złapie, ponieważ zazwyczaj w swoich okolicach nie spotykają policji. Przez pewien czas taka nielegalna jazda się udaje, ale każda dobra passa w hazardzie kiedyś się kończy. Przypadków przyłapania kierowców z zakazem prowadzenia pojazdów jest na tyle dużo, że osądzeni powinni wyciągnąć jakieś wnioski. Niestety, często wydaje im się, że są sprytniejsi niż myślą (a jak widać to nie jest ich mocna strona).

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News