Polska motoryzacja wstaje z kolan! 3 nowe tanie SUV-y będą składne w Tychach. Koncern Stellantis szuka Polaków do pracy

Polska motoryzacja wstaje z kolan! 3 nowe tanie SUV-y będą składne w Tychach. Koncern Stellantis szuka Polaków do pracy

Alfa Romeo Tonale

Podaj dalej

Fabryka FCA Poland ruszyła z rekrutacją nowych pracowników do swojego zakładu w Tychach. Już w drugiej połowie tego roku będą tam składane aż 3 nowe i tanie SUV-y kocernu Stellantis. Konieczne jest zwiększenie zatrudnienia, które oferowane jest na atrakcyjnych warunkach.

Nowe SUV-y prosto z Polski

Co ciekawe, do pracy przy bezpośrednim montażu nowych samochodów nie wymaga się żadnych specjalnych uprawnień. Jednak doświadczenie w przemyśle motoryzacyjnym z pewnością będzie atutem. Jak podaje dziennik.pl, zachętą dla nowych pracowników ma być atrakcyjne wynagrodzenie z zestawem świadczeń socjalnych. Praca odbywa się w systemie trzyzmianowym tylko w dni robocze. Weekendy są wolne.

Obecnie fabryka w Tychach zmierza ku finalizacji rozbudowy. Na wideo powyżej można zobaczyć jak wyglądał postęp prac w spawalni, która umożliwi składanie trzech nowych SUV-ów segmentu B. Oprócz marki Fiat, z taśmy w Tychach zjadą po raz pierwszy w historii nowe SUV-y marki Jeep oraz Alfa Romeo. W przypadku tej ostatniej marki nie chodzi o zaprezentowany niedawno Tonale. Prawdopodobną nazwą jest Brennero, choć obecnie figuruje jako KID.

Co produkuje się w Tychach?

Produkcja nowych SUV-ów nie zakłóci pracy nad dotychczasowymi modelami w fabryce FCA Poland. W 2021 r. z Tychów wyjechało prawie 170 tys. nowych aut, z czego prawie 111 tys. stanowił Fiat 500. Zbudowano też ponad 42 tys. egzemplarzy włoskiego hitu – Lancii Ypsilon, która w Italii sprzedaje się lepiej niż Alfa Romeo. Wolumen uzupełniają sportowe warianty 500-tki, czyli Abarth 596/695 (16 246 szt.).

Źródło: dziennik.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News