Polscy kierowcy w szoku! Diesel można zatankować dużo taniej. Na których stacjach jest spora obniżka? [LISTA]

Polscy kierowcy w szoku! Diesel można zatankować dużo taniej. Na których stacjach jest spora obniżka? [LISTA]

diesel benzyna ceny paliw

Podaj dalej

Od początku wakacji ceny na stacjach paliw są nieprzyzwoicie wysokie. Jednak są w tygodniu dni, w które opłaca się tankować dużo bardziej niż w inne. Jeden z nich przypada dziś – w czwartek – bowiem dobry Diesel jest oferowany sporo taniej. Lista stacji objętych promocją jest długa i znajdziesz ją TUTAJ.

Dlaczego Diesel dziś tankujemy taniej?

Czemu akurat czwartek jest lepszym dniem na to, aby zatankować Diesel? To nie efekt notowań ropy czy sytuacji na polskim rynku hurtowym. To zasługa specjalnej akcji „Wtorki i czwartki z Shell V-Power”, z której korzysta coraz więcej polskich kierowców. Dzięki niej można zatankować paliwa premium w cenie paliw podstawowych. Wtorki to tańsze tankowanie benzyny Shell V-Power 95, a czwartki obniżka na Shell V-Power Diesel. Jednak to nie niższa cena paliw premium jest tutaj największą korzyścią.

Shell V-Power Diesel - pistolet paliwowy
fot. Piotr Malecki / Getty Images

Być może niektórzy zastanawiają się – czym w ogóle są paliwa premium? Jest to Diesel lub benzyna ze specjalnymi uszlachetniaczami, które dokonują rewolucji w silniku (TUTAJ sprawdzisz jakich). Dodatki zawarte w paliwach Shell V-Power oczyszczają jednostkę napędową oraz układ napędowy z osadów nagaru. Pracę uszlachetniaczy czuć od razu po zatankowaniu, bowiem już samą taką operacją można poczuć, że Diesel pracuje jakby żwawiej. Czysty układ to także mniejsze ryzyko awarii, co wprost przekłada się na dłuższą żywotność silnika.

Czy każda stacja Shell oferuje tanio lepszy Diesel?

Choć akcję „Wtorki i czwartki z Shell V-Power” organizuje odgórnie polskie przedstawicielstwo, to nie każda stacja jest objęta tą wyjątkową promocję. Wszystko przez to, że nie każdy punkt tej sieci posiada dystrybutory ze wszystkimi paliwami premium. Właśnie dlatego warto sprawdzić dokładną listę TUTAJ. Na niej oprócz adresów wyszczególniono rodzaje dystrybutorów, jakie są dostępne na danej stacji. Dziś opłaca się „polować” na Shell V-Power Diesel.

shell

Warto zauważyć, że natychmiastowe odczucie działania uszlachetniaczy otwiera oczy niektórym kierowcom. Wiele osób rozumie, że tankując paliwa premium przynajmniej raz na jakiś czas, przedłuża żywot ukochanego samochodu. Coraz więcej ludzi poszukuje nie tyle paliwa lepszego, a bardziej nieszkodliwego. Choć oferowany na wszystkich stacjach zwykły Diesel spełnia normy prawne, to jednak tankowanie paliw premium staje się coraz modniejsze wśród Polaków. Statystyki wskazują zresztą, że już co trzeci klient stacji Shell zalewa bak wzbogaconym paliwem z gamy Shell V-Power.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News