Polscy kierowcy odkryli nowy trik na niskie spalanie! Wydatki na Diesel, benzynę i LPG spadają na wiele lat

Polscy kierowcy odkryli nowy trik na niskie spalanie! Wydatki na Diesel, benzynę i LPG spadają na wiele lat

ceny paliw

Podaj dalej

Od kiedy ceny paliw na stacjach galopują w kierunku przerażającej granicy 6 zł za litr, polscy kierowcy coraz częściej szukają sposób jak zmniejszyć spalanie. Jest wiele sposób na mniejsze wydatki na Diesel i benzynę, a w ostatnim czasie spopularyzował się szczególnie jeden trik. Wystarczy kupić innowacyjny produkt TUTAJ, a oszczędności będziemy odczuwać latami.

Jaki jest trik na to, żeby Diesel lub benzyniak spalał mniej?

Polscy kierowcy przez lata sądzili, że opony nie są kluczowe dla spalania samochodu. Zwłaszcza że ogumienie o niskim oporze toczenia zazwyczaj wiązało się ze słabymi osiągami hamowania na mokrej nawierzchni. Jednak przez lata nowe technologie diametralnie zmienił rzeczywistość. Badania inżynierów Michelin oraz lata testów m.in. na trasach WRC sprawiły, że osiągnięto niezwykłe połączenie. Owoce tych prac odkryjesz TUTAJ.

Opona letnia Michelin Primacy 4

Udało się opracować opony, które nie dość, że wpływają na to, że Diesel lub benzyniak spala mniej, to wygrywają w testach bezpieczeństwa. Tylko czy topowe opony, które świetnie hamują na mokrym nie zużywają się bardzo szybko? Tutaj także rewolucję zrobiły nowe technologie, a konkretnie ta nazwana EverGrip. Dzięki niej wraz ze zużyciem bieżnika, odsłaniamy nowe warstwy opony, które mogą mieć inne detale, np. szersze kanaliki lub nowe lamele. Dzięki temu opona jest długowieczna, bo działa skutecznie nawet, gdy mamy 1,6 mm bieżnika!

Która opona jest oszczędna, przyczepna i długowieczna?

Wszystkie wspomniane cechy zawarto w innowacyjnej oponie letniej Michelin Primacy 4. Co ciekawe, kupując ją TUTAJ można zdobyć kartę na paliwo o wartości nawet 120 złotych! Wystarczy kupić opony w rozmiarze 18 cali lub większym, aby zfundować sobie bezpłatne tankowanie na dowolnej stacji do wspomnianej wartości. W przypadku ogumienia 16″ lub 17″ także otrzymamy kartę przedpłaconą, ale na wartość 60 złotych.

karta przedpłacona Michelin

Wspomniane bonusy są dostępne także w przypadku innych opon letnich Michelin, o ile kupicie je klikając TUTAJ. Właściciele mocniejszy aut powinni rozważyć zakup opon Michelin Pilot Sport 4S. Oprócz dobrych parametrów do jazdy codziennej, te opony nadają się także do okazjonalnych szaleństw na trackdayach. Dla coraz popularniejszych SUV-ów stworzono też specjalną wersję dopasowaną do większych obciążeń – Michelin Pilot Sport 4 SUV.

W dzisiejszych czasach niektórym mogą najbardziej opłacać się opony całoroczne. W przypadku Michelin Crossclimate+ ich poziom bezpieczeństwa zarówno latem, jak i zimą nie spada poniżej pewnego poziomu. Co ważne, starczają na długo, ponieważ także mają technologię EverGrip. Takie rozwiązanie jest coraz częstsze także w autach dostawczych, dzięki specjalnemu modelowi Michelin Agilis Crossclimate. O niezwykłych technologiach wszystkich wspomnianych opon przeczytasz TUTAJ.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News