Polscy kierowcy od rana tankują Diesel sporo taniej! Trzeba tylko wiedzieć, na których stacjach paliw [LISTA]

Polscy kierowcy od rana tankują Diesel sporo taniej! Trzeba tylko wiedzieć, na których stacjach paliw [LISTA]

Podaj dalej

Wydobywcy ropy mają pod kontrolą dość wysokie ceny „czarnego złota”, a w połączeniu ze słabą złotówką, możemy być pewni, że Diesel i benzyna pozostaną średnio powyżej 5 zł za litr. Jednak dziś od rana polscy kierowcy przeżywają szok, widząc na niektórych stacjach najlepszej klasy olej napędowy z potężną obniżką. Lista stacji objętych promocją jest dostępna TUTAJ (na otwartej stronie przewiń na dół).

Taki Diesel tak tanio?

Jak bardzo obniżona jest dziś cena za ten dobry Diesel? To nawet kilkadziesiąt groszy na litrze. Tak mocno zrabatowany jest w czwartki olej napędowy klasy premium na niektórych stacjach Shell w Polsce. Co w tym przypadku znaczy premium? Chodzi o olej napędowy ze specjalnymi uszlachetniaczami i bynajmniej nie jest chwyt marketingowy. Działanie tak wzbogaconego diesla czuć niemal natychmiast (TUTAJ dowiesz się dlaczego).

Shell V-Power Diesel - pistolet paliwowy
fot. Piotr Malecki / Getty Images

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Shell V-Power Diesel to wyjątkowa mieszanka paliwowa, która w wielu przypadkach jest ratunkiem dla wysłużonych silników wysokoprężnych. Dlaczego? Ponieważ uszlachetniacze usuwają osady węglowe i zapobiegają powstawaniu nowych. A to właśnie one odpowiadają za to że silniki Diesla z czasem są mniej wydajne. Gdy osady znikają momentalnie czuć przypływ wigoru jednostki napędowej. Zwłaszcza, że dodatki w paliwie „czyszczą” cały układ paliwowy.

Gdzie można go tankować?

Wysoka cena paliw wzbogaconych nie bierze się znikąd, ale sieć Shell chce zachęcić Polaków do dbania o swoje samochody promocją „wtorki i czwartki z Shell V-Power„. Wówczas paliwa premium oferowane są w cenie paliw podstawowych (benzyna premium we wtorki, diesel premium w czwartki). Dla wielu kierowców to łatwy start, który potem przeradza się w regularne „przesmarowanie” układu V-Powerem. Potwierdzają to zresztą statystyki, w których wyszło, że co trzeci klient Shell tankuje właśnie opracowane przez nich paliwo premium.

Shell oferuje zimowego Diesla wysokiej jakości

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Jednak dziś nie na każdej stacji amerykańskiego koncernu będzie można zatankować Shell V-Power Diesel. Choć zdecydowana większość spośród ponad 300 stacji w Polsce ma dystrybutor z tym olejem napędowym, to warto sprawdzić dokładny wykaz TUTAJ. Po otworzeniu strony, przewiń na dół lub wyszukaj hasło „Lista stacji objętych promocją (PDF, 114 kB)”. Znajdziemy tam potwierdzenie czy na stacji w twoim pobliżu jest oferowany ulepszony Diesel. Twój „ropniak” z pewnością będzie wdzięczny za kilka litrów dla zdrowotności!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News