Polscy kierowcy mają ostatnie 12 dni na odbiór dofinansowania na Diesel, benzynę i LPG. Akceptuje je każda stacja paliw

Polscy kierowcy mają ostatnie 12 dni na odbiór dofinansowania na Diesel, benzynę i LPG. Akceptuje je każda stacja paliw

diesel unia europejska

Podaj dalej

Ceny na stacjach paliw w Polsce wciąż są na fali wznoszącej. Za Diesel i benzynę opłaty wahają się na poziomach 5,10-5,30 zł za litr. Z kolei LPG wciąż nie może spaść poniżej bariery 2,50 zł za litr. W tym trudnym okresie warto pomyśleć o dofinansowaniu nawet 120 zł do paliwa. Jak to zrobić dowiesz się TUTAJ.

Środki przysługują każdemu polskiemu kierowcy. Można je wykorzystać na dowolnej stacji by opłacić tankowanie za Diesel, benzynę lub LPG. Do ręki otrzymuje się bowiem kartę przedpłaconą MasterCard, na której do wykorzystania jest nawet 120 złotych. W większości przypadków pozwala to na uzupełnienie ponad połowy baku. Warto się jednak pospieszyć, bowiem akcja trwa do 30 kwietnia 2021 r. Szczegóły opisano TUTAJ.

karta przedpłacona Michelin

Jak uzyskać środki na Diesel, benzynę lub LPG?

Podstawowym warunkiem jest w zasadzie czynność, którą każdy powinien teraz zrobić. Chodzi o zmianę opon z zimowych na letnie, a konkretnie ze starych na nowe. Wystarczy zakupić komplet innowacyjnych opon letnich MICHELIN i odebrać wspomnianą kartę. Zakupów trzeba jednak dokonać klikając TUTAJ. Jest to tym bardziej korzystne, że zastosowane tam technologie mogą pozwolić na spokój z zakupem opon przez długie lata. Być może nawet do końca okresu użytkowania obecnego auta.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Jeżeli chcemy uzyskać najwyższą formę dofinansownia, czyli kartę przedpłaconą z 120 zł do wykorzystania, należy przejść TUTAJ. Z wybranych opon należy wybrać rozmiar średnicy co najmniej 18 cali lub większy. Bon otrzyma tylko pierwszych 1600 klientów i wciąż można się załapać. Jeżeli kupimy TUTAJ opony letnie MICHELIN na obręcze 16 lub 17 cali, wtedy możemy odebrać kartę o wartości 60 zł do wykorzystania na dowolnej stacji paliw. Takich kart przewidziano 3400 sztuk do końca kwietnia.

Opona letnia Michelin Primacy 4

Nowa technologia jest niesamowita

Żeby zrozumieć jak bardzo innowacyjne są opony letnie MICHELIN warto przypomnieć sobie jak bardzo zmieniała się wydajność opon wraz z jej wiekiem. Często jest tak, że na nowym ogumieniu parametry są znakomite, ale po sezonie czy dwóch czar zaczyna pryskać. Im bardziej ścieramy bieżnik, a guma starzeje się – tym gorzej. Inżynierowie MICHELIN wymyślili jednak sposób na to jak uczynić oponę długowieczną. Nowa technologia pozwala bowiem utrzymać wydajność od nowości do zużycia.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Co to znaczy do zużycia? To oznacza, że gdy zgodnie z prawem mamy graniczną wysokość 1,6 mm bieżnika, to opona nadal ma dobrze hamować i utrzymywać przyczepność. Odpowiada za to technologia EverGrip, dzięki której wraz ze zdzieraniem się opon dokonują się ciekawe rzeczy. Wielowarstwowa konstrukcja opony umożliwiła zaprojektowanie jej tak, aby w miarę zużycia bieżnik był wzbogacany o nowe lamele lub szersze nacięcia. Dzięki temu opona dynamicznie dopasowuje się do głębokości bieżnika, zapewniając możliwie dobre parametry.

Opona Michelin Pilot Sport 4 SUV na Skoda Kodiaq RS

Czy każda opona to ma?

Technologię EverGrip znajdziemy we wszystkich oponach letnich MICHELIN. Do cieszenia się z jej wystarczy względnie standardowy model MICHELIN Primacy 4, który łączy długowieczność, ekonomię i świetną przyczepność. Tę nowinkę udało się także zaszczepić także w oponach MICHELIN Pilot Sport 4S, które potrafią być ekonomiczne na co dzień oraz bardzo przyczepne podczas okazjonalnych szaleństw, np. na torze. Warto pamiętać, że istnieje odmiana MICHELIN Pilot Sport 4 SUV, dopasowana do większych przeciążeń crossoverów i SUV-ów.

Osoby, które jeżdżą w dość zmiennym klimacie mogą pomyśleć o innowacyjnych oponach całorocznych MICHELIN Crossclimate+. Ich osiągi zarówno latem, jak i zimą są imponującym poziomie, dzięki czemu ogumienie całoroczne znowu można polecać kierowcom. Powinni pomyśleć o nim zwłaszcza kierowcy jeżdżący zawodowo w takich rejonach, np. kurierzy. Dla aut dostawczych stworzono bowiem specjalną wersję MICHELIN Agilis Crossclimate, z którą można uniknąć niespodzianek na górskich drogach. Szczegóły wymienionych opon oraz dokładny opis jak je kupić i odebrać kartę na paliwo – znajdziecie TUTAJ.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News