Polscy kierowcy mają nowy sposób na to, jak wydawać mniej na paliwo. Wystarczy, że zrobisz to tylko raz!

Polscy kierowcy mają nowy sposób na to, jak wydawać mniej na paliwo. Wystarczy, że zrobisz to tylko raz!

ropa ceny paliw opec obniżka

Podaj dalej

Wysokie ceny paliw na stacjach uderzają nas mocno po kieszeni. Polscy kierowcy szykają przez to metod na niższe spalanie. Od jakiegoś czasu funkcjonuje zupełnie nowy sposób na to jak wydawać mniej na paliwo. Kupuje się to tylko raz (TUTAJ) i zaoszczędza sporo pieniędzy.

Jaki jest sposób na to, żeby wydawać mniej na paliwo?

Sam ecodriving może niewiele zdziałać, jeśli nie sprawdzimy stanu podzespołów naszego samochodu. Jeśli silnik, filtry, układ paliwowy są w dobrym stanie, wtedy warto zwrócić uwagę na opony. Wielu osobom wydaje się, że opony aż tak bardzo nie wpływają na zużycie paliwa. Oczywiście, że znacząco wpływają, ale to nie wszystko. Istotne jest jednak także to, jak często musimy po nowe komplety.

Opona Michelin Pilot Sport 4 SUV na Skoda Kodiaq RS
Opona Michelin Pilot Sport 4 SUV na Skoda Kodiaq RS

Nowe technologie sprawiły, że dziś polscy kierowcy mają nowy sposób na to jak wydawać mniej na paliwo. Chodzi o to, aby kupić nowe opony tylko raz na bardzo długi, zazwyczaj pełny okres eksploatacji danego samochodu. Zaraz ktoś rzuci – przecież po 3-4 sezonach opony kompletnie tracą swoje właściwości. Tu właśnie wracamy do nowych technologii, które potrafią dziś dostarczyć wysoką przyczepność oraz długą żywotność jednocześnie.

Jak to działa?

Brzmi jak magia? Niepotrzebnie, to po prostu osiągnięcia naukowe. Na te mocny nacisk kładzie Michelin, który stworzył technologię Evergrip. Polega ona na zastosowaniu w oponie wielu różnych warstw, które wraz ze ścieraniem bieżnika odsłaniają się jedna po drugiej. Dzięki temu, wraz ze zużyciem opony dokopujemy się do części, które mogą zawierać szersze nacięcia, nowe lamele itp. Wszystko po to, aby bieżnik był dopasowany do utrzymania wydajności w zależności od tego, jaka jest jego głębokość.

Opona letnia Michelin Primacy 4

Efekt jest taki, że opony letnie Michelin umożliwiają bezpieczne podróżowanie nawet, gdy bieżnik jest starty do 1,2 mm! Każdy już dawno musiałby wyrzucić takie opony, ale w przypadku opon Michelin nie ma takiej potrzeby. Samodopasowujący się kształt bieżnika pozwala na skuteczne odprowadzanie spod kół tego, co utrudnia, np. hamowanie. Z technologią Evergrip droga hamowania nawet przy 1,6 mm potrafi być zaskakująco wysoka względem nowiutkich opon.

Gdzie znaleźć tę technologię?

Technologia Evergrip jest obecna już w – uznawanym za podstawowy – modelu Michelin Primacy 4. To opona nie tylko utrzymująca imponujące właściwości hamowania na mokrym przy dopuszczalnym poziomie zużycia. W testach DEKRA oceniono je jako najbardziej trwałe. Jeżeli jednak ktoś potrzebuje ogumienia do auta o wysokich osiągach, aby mało spalać, ale czasem poszaleć na torze to też jest coś dla niego. Warto wtedy wybrać model Michelin Pilot Sport 4S lub Michelin Pilot Sport 4 SUV (wytrzymują inne przeciążenia generowane przez SUV-y).

Michelin Crossclimate - opony całoroczne

Jeżeli jednak naprawdę chcemy zaoszczędzić na paliwie, to warto wypróbować opony całoroczne. Przy dzisiejszym rozwoju technologii nie ma się co ich obawiać, zwłaszcza Michelin Crossclimate+. Ten model pozwala zachować wysoki poziom bezpieczeństwa niezależnie od pogody. W przypadku aut dostawczych istnieje też dopasowany do ich obciążeń odpowiednik Michelin Agilis Crossclimate.

Jeszcze 120 zł na paliwo dostaniesz

Co ważne, jeśli którekolwiek opony kupicie TUTAJ, to otrzymacie dodatkowo bon nawet na 120 zł na paliwo na dowolnej stacji. Wystarczy zakupić komplet opon w rozmiarze 18 cali lub większych. Jeżeli zdecydujecie się na 16-tki lub 17-tki, wtedy nabywca otrzyma kartę przedpłaconą na paliwo z limitem 60 złotych. Reasumując – warto kupić opony raz, a dobrze. W przypadku nowych opon letnich Michelin to gwarancja wysokiego poziomu bezpieczeństwa oraz niskiego spalania i długowieczności. To zaś znacząco przekłada się na oszczędność pieniędzy.

karta przedpłacona Michelin

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News