Policyjny SUV ścigał rabusiów w parku. Ludzie mijani byli na milimetry!

Policyjny SUV ścigał rabusiów w parku. Ludzie mijani byli na milimetry!

Podaj dalej

Być może widzieliście już wiele policyjnych pościgów, ale opisywany tu przypadke z Norwegii na pewno należy do bardziej ekstremlanych.

Akcję, którą można zobaczyć na wideo na dole tego artykułu zarejestrowano w Oslo. Tamtejsza policja otrzymała zgłoszenie o włamaniu i kradzieży w sklepie jubilerskim. Przestępcy grozili bronią sześciu osobom, które znajdowały się wewnątrz. Po załadowaniu łupu uciekli skuterem.

Przestępcy okradają jubilera
fot. Politiet.no

Podejrzanych szybko udało się namierzyć i w pościg ruszył za nim jeden z wozów patrolowych norweskiej policji. Złodzieje liczyli na to, że uciekając przez park pozbędą się stróżów prawa na dobre. Nic bardziej mylnego, policyjny SUV wparował na parkowe ścieżki i trzymał się blisko skutera rabusiów.

Scena końcowa

Pościg był bardzo niebezpieczny, ponieważ w Kuba Park przebywało wiele osób. Na mostku radiowóz przejechał na milimetry od mężczyzny z wózkiem dziecięcym oraz biegaczki. W końcu funkcjonariusze podjęli decyzję o zakończeniu berka i staranowali skuter. – Leżeć! Jeśli dotkniesz broni to strzelę ci w głowę – krzyczał policjant. Uzbrojeni mężczyźni zostali aresztowani i odpowiedzą na szereg zarzutów, bowiem na sumieniu mają nie tylko kradzież i ucieczkę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News