Polacy tankują paliwo do pełna, ale płacą tylko za połowę. Ta nowa promocja na stacjach Orlenu to prawdziwa rewelacja!

Polacy tankują paliwo do pełna, ale płacą tylko za połowę. Ta nowa promocja na stacjach Orlenu to prawdziwa rewelacja!

benzyna diesel ceny paliw paliwo

Podaj dalej

Gdyby zapytać Polaków, za co chcieliby płacić mniejsze rachunki, z pewnością wielu wskazałoby paliwo. To marzenie da się w pewien sposób szybko zrealizować, bo nowa promocja umożliwia zatankowanie na stacjach Orlenu do pełna, ale zapłatę tylko za około połowę rachunku. Jak skorzystać z tej promocji, dowiecie się z tego artykułu.

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z Michelin.

Polacy bardzo polubili tę akcję promocyjną, ponieważ pozwala nie tylko zatankować taniej paliwo. Motywuje też do podniesienia poziomu bezpieczeństwa naszych podróży samochodem. Tańsze kupowanie diesla, benzyny lub LPG jest możliwe, ponieważ w łatwy sposób można dostać kartę upominkową Orlenu. Uprawnia ona do rozliczenia płatności za paliwo na stacjach tej sieci do kwoty wskazanej w limicie. Te są różne, ponieważ zależą od spełnienia określonych warunków promocji.

Karta upominkowa Orlen
fot. materiały prasowe

Jak zdobyć tę kartę upominkową?

Bon na paliwo zdobywa się wchodząc na stronę sklepu internetowego Oponeo, a tam wybierając i kupując komplet (4 szt.) innowacyjnych opon Michelin. Jeśli wybierzemy ogumienie na obręcze 16- lub 17-calowe to otrzymamy kartę z limitem 60 zł. Jednak zakup opon 18-calowych lub większych nagradzany jest kartą o wartości 120 zł. To często koszt zalania połowy 45-litrowego baku benzyny. Należy pamiętać, że bony otrzymamy, jeśli nie zwrócimy opon, dlatego wysyłka kart następuje w ciągu 10-12 tygodni od zamówienia.

Wzięcie udziału w promocji jest dopiero początkiem oszczędzania. Wspomniana innowacyjność opon Michelin objawia się m.in. w zoptymalizowanym oporze toczenia. To bezpośrednio wpływa na niższe zużycie paliwa, przy jednoczesnych wysokich parametrach odpowiadających za przyczepność. Dodatkowo sporo zaoszczędzimy na samych oponach, których nie będzie trzeba wymieniać bardzo szybko. Technologia EverGrip pomaga w bezpiecznym użytkowaniu jednego kompletu przez wiele lat. Inżynierowie Michelin zaprojektowali opony tak, aby nawet ścierając bieżnik do 1,6 mm opony nadal zapewniały bezpieczeństwo.

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2
fot. Michelin

Które opony mają takie technologie?

Co ciekawe, takie nowinki techniczne znajdziemy nawet w oponach całorocznych. Ich sprzedaż w Polsce gwałtownie rośnie, ponieważ opony wielosezonowe premium mają już imponujące parametry. Za ich wyborem przemawia też często nieprzewidywalna aura pogodowa w Polsce. Z tego względu w ramach promocji można spróbować modelu Michelin CrossClimate 2. To najnowsza generacja najlepszych na rynku (według testów) opon wielosezonowych. Warto wiedzieć, że do kupienia są odmiany nie tylko dla zwykłych osobówek, ale też wzmocnione dla SUV-ów lub dostawczaków.

Osoby, które nie lubią najmniejszych kompromisów z pewnością zwrócą swoją uwagę na typowe opony letnie. W przypadku tej promocji można wybrać chociażby nowy model Michelin Primacy 4+. W testach wykazano, że jest to praktycznie najlepsza opona letnia, jeśli chodzi o kontrolę w warunkach aquaplaningu. Bardziej wymagający kierowcy mogą też zdecydować się na opony Michelin Pilot Sport 5. To ogumienie jest rewelacyjne nie tylko do jazdy na co dzień, ale i do okazjonalnego wypadu na tor. Ze względu na wysoką reaktywność, świetnie spisują się w mocnych samochodach, którymi warto czasem wyszaleć się w bezpiecznych warunkach.

opony-michelin-pilot-sport-5
fot. Michelin

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News