Polacy szaleją za tym samochodem i proszę! Otrzymał tytuł Car of the Year Polska. To pierwszy taki przypadek w historii

Polacy szaleją za tym samochodem i proszę! Otrzymał tytuł Car of the Year Polska. To pierwszy taki przypadek w historii

Ford Mustang Mach-E wnętrze

Podaj dalej

Niezależny, bo ponadredakcyjny konkurs Car of the Year Polska zakończył się historycznym wyborem zwycięzcy. Spośród wszystkich modeli, które zadebiutowały na naszym rynku za najlepszy uznano elektrycznego Forda Mustanga Mach-E. Triumf elektryka już sam w sobie jest symbolem postępu, bo wśród rodaków – w tym dziennikarzy – nie brakuje sceptyków tej technologii. Jednak ten nowy SUV na prąd w testach udowodnił swoją wyższość nad konkurencją.

W tegorocznej edycji plebiscytu Car of the Year Polska wystartowało 37 debiutujących na polskim rynku modeli. Spośród nich jury wyłoniło finałową piątkę. Oprócz Forda Mustanga Mach-E były to Hyundai Ioniq 5, Nissan Qashqai, Renault Arkana i Toyota Yaris Cross. Decydujące głosowanie miało miejsce 1 grudnia br. po wszechstronnych testach finalistów. Ford Mustang Mach-E nie miał sobie równych, co zresztą już wcześniej udowodnili klienci. Polskie przedstawicielstwo Forda musiało domawiać pulę elektrycznych SUV-ów dla naszego kraju. Do października włącznie sprzedały się już 143 egzemplarze.

Finałowa 5 Car of the Year Polska 2021
fot. Ford

Wojciech SierpowskiWojciech Sierpowski, Przewodniczący Jury konkursu Car of the Year Polska: „Przekazując Prezesowi Ford Polska, Piotrowi Pawlakowi, statuetkę za zwycięstwo Forda Mustanga Mach-E w konkursie Car of the Year Polska 2022 poczułem, że po obu jej stronach znaleźli się fani motoryzacji. Mustang Mach-E, jak żaden z innych kandydatów, łączy historię z przyszłością. Na Torze Modlin, gdzie odbyły się końcowe jazdy i zakończenie konkursu, Mach-E pokazał, że nawet w ekologicznym wydaniu Mustang nie zrezygnował z DNA dzikiego konia”.

Mustang Mach-E znów najlepszy spośród konkurentów!

Tytuł Car of the Year Polska jest prestiżowym i cenionym na rynku wyróżnieniem. Jury konkursu stanowią doświadczeni dziennikarze motoryzacyjni, będący autorytetami w swojej branży, zawodowo zajmujący się testowaniem i oceną samochodów. Pochodzą oni z różnych mediów i redakcji, dzięki czemu konkurs jest w pełni niezależny, demokratyczny, ponadredakcyjny i transparentny.

Ford Mustang Mach-E zwycięzcą Car of the Year Polska 2021
fot. Ford

Piotr Pawlak, Ford PolskaPiotr Pawlak, prezes i dyrektor generalny Ford Polska: „Bardzo mnie cieszy kolejna nagroda dla Mustanga Mach-E na polskim rynku. Jestem przekonany, że tego typu wyróżnienia pokazują klientom, że zmiany, które zachodzą w naszym otoczeniu są nieuchronne i elektromobilność jest przyszłością motoryzacji, a właściwie w przypadku Forda to już teraźniejszość. Nagroda w plebiscycie Car of the Year Polska to dowód na to, że nasza wytężona praca na przestrzeni ostatnich lat się opłaciła, a pierwszy w pełni elektryczny SUV Forda to po prostu niezwykle dopracowany, wszechstronny i innowacyjny samochód”

Ford Mustang Mach-E to połączenie tradycji z nowoczesnością

Miłość do samochodów, nowoczesnych technologii, podążanie z duchem czasu i odważne decyzje. To tylko niektóre z najważniejszych cech marki Ford, które przez lata budowały światowy sukces. Jednym z ostatnich owoców pracy inżynierów, stylistów i programistów jest Ford Mustang Mach-E, wyjątkowe auto w całej historii Forda. Nawiązuje do dziedzictwa zarówno marki Ford, jak i rasowego kultowego Mustanga. Jednak w każdym calu wybiega w przyszłość oferując niezwykle emocjonujące wrażenia z jazdy, komfort i najnowocześniejsze rozwiązania. Choć to pierwszy w pełni elektryczny SUV w historii marki, to już zdążył pobić wiele rekordów.  Na przykład najdłuższego dystansu przejechanego na jednym ładowaniu. Emocjonujący, szybki, bezkompromisowy taki po prostu jest Ford Mustang Mach-E.

Ford Mustang Mach-E na Torze Modlin
fot. Ford

„Jeśli ktoś kocha motoryzację, to każde wyróżnienie i nagroda są niezwykle cenne i dają olbrzymią motywację do dalszych działań. Mógłbym porównać to do mojej ulubionej dyscypliny sportu – piłki nożnej. Zdobywanie bramek nigdy nie znudzi piłkarza-profesjonalisty. Za każdym razem emocje są równie wielkie. Nie inaczej było i z tym konkursem” – dodał Piotr Pawlak.

Mustang Mach-E oferuje wyjątkowe połączenie innowacyjnych technologii z wydajnym i oszczędnym napędem elektrycznym. Do tego bogate wyposażenie oraz przestronne wnętrze, a także atrakcyjną stylistykę i wyjątkowy „pazur”. Takie cechy w pełni zasługują na nazwę Mustang – a więc doskonałe osiągi, fantastyczną jakość jazdy i imponujący zasięg.

Ford Mustang Mach-E wnętrze
fot. Ford

W ofercie znajduje się wiele wersji i odmian dopasowanych do indywidualnych potrzeb klientów tj. ze standardową i rozszerzoną wersją akumulatora, z napędem na tylne koła lub na wszystkie koła, w wieloma innowacyjnymi technologiami. Dostępna jest również niezwykle dynamiczna wersja Mustanga Mach-E GT, która oferuje przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,7 sekundy. Moc układu elektrycznego to imponujące 487 KM, a moment obrotowy sięga poziomu 860 Nm.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News