Polacy oszaleją na punkcie tego taniego SUV-a! Sąsiad wyrwie sobie włosy z zazdrości, gdy dowie się, co zamontowano w środku

Polacy oszaleją na punkcie tego taniego SUV-a! Sąsiad wyrwie sobie włosy z zazdrości, gdy dowie się, co zamontowano w środku

SEAT Arona / zbliżenie

Podaj dalej

W drugiej połowie roku Polacy mogą przeprowadzić szturm na salony SEAT-a, ponieważ pojawi się tam bardzo interesujący samochód. Spore zainteresowanie w naszym kraju może wzbudzić nowa wersja najtańszego SUV-a hiszpańskiej marki. SEAT Arona trafi do sprzedaży w specjalnej edycji, która ma szansę zrobić furorę w Polsce. Tego, co będzie zamontowane w środku, będzie zazdrościć mnóstwo osób.

SUV i hatchback w wyjątkowej wersji

Nie od dziś wiadomo, że coraz więcej osób w Polsce nabiera świadomości w zakresie ekologii. Kiedyś segregacja domowych śmieci była za fanaberię, a dziś brak tego jest powodem do wstydu. Zaczęliśmy bardziej dbać o planetę i wiele wyborów zakupowych często dokonywanych jest przez pryzmat zrównoważonego rozwoju. Ukłon w stronę tej coraz większej grupy osób wykonał SEAT. Zaoferuje on specjalną edycję swojego taniego SUV-a, czyli Arona oraz popularnego hatchbacka Ibiza.

SEAT Arona Marina Pack / Wnętrze
fot. SEAT

Oba modele otrzymają specjalną wersję wyposażenia o nazwie Marina Pack. Samochody te otrzymają obicia siedzeń, stworzone z materiałów Seaqual Yarn. To specjalne tworzywo pochodzące z recyklingu plastików wydobytych m.in. z Morza Śródziemnego. Dodatkowo wszystkie podłogi i wykładziny modeli Ibiza i Arona powstaną z materiału Label blue by Borgers pochodzącego z przetworzenia morskich śmieci. Produkcja aut w wersji Marina Pack ruszy niebawem, bo w czerwcu 2023 r.

2 miliony butelek rocznie

Tak mocne wykorzystanie recyklingu przez SEAT-a jest możliwe dzięki kontynuacji współpracy z Seaqual Initiative. Obie firmy wspierają rozwój nowatorskich rozwiązań oraz działania na rzecz ochrony zasobów naturalnych. Szczególnie w obszarze Morza Śródziemnego. Jednocześnie hiszpański producent rozpoczyna nową współpracę z firmą Autoneum. SEAT staje się pierwszą marką w branży, wykorzystującą materiały z recyklingu Label blue by Borgers. To pomoże w wydobyciu z dna oceanów ponad 2 milionów plastikowych butelek rocznie!

SEAT Arona Marina Pack
fot. SEAT

Marka SEAT od lat zaangażowana jest w poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań dla realizacji celów związanych ze zrównoważonym rozwojem. Projekty takie jak wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu nie tylko pomagają firmie w osiągnięciu tych celów, ale także przyczyniają się do ciągłego oczyszczania mórz, rzek i oceanów. Jesteśmy zdeterminowani, aby pomóc w oczyszczaniu Morza Śródziemnego, które jest nam niezwykle bliskie – wyjaśnia dr Werner Tietz, wiceprezes wykonawczy ds. badań i rozwoju w SEAT i CUPRA.

Źródło: SEAT

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News