Polacy, którzy znają te triki, robią furorę na każdym grillu. O czym trzeba koniecznie pamiętać? [PORADNIK]

Polacy, którzy znają te triki, robią furorę na każdym grillu. O czym trzeba koniecznie pamiętać? [PORADNIK]

Jak wyczyścić grilla?

Podaj dalej

Maj w pełni, a więc sezon grillowy dla wielu osób już wystartował. Polacy uwielbiają przyjęcia grillowe, choć ich organizatorzy mają przy tym sporo roboty. Najpierw trzeba się nieco przygotować, a potem posprzątać. Istnieją jednak pewne triki, które w niesamowity sposób ułatwiają wspomniane etapy. To prostsze niż wam się wydaje.

Błyskawicznie na błysk

Często grille organizują osoby z tarasem we własnym ogrodzie. Jeżeli zależy nam na dobrym wrażeniu koniecznie trzeba wysprzątać przed imprezą. Używany na co dzień taras często ma jednak pewne zabrudzenia, których szorowanie potrafi od razu zniechęcić. Można jednak temu łatwo zaradzić wyposażając się w myjkę ciśnieniową, najlepiej jakąś dobrą, czyli Kärcher. Niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego jak szybko strumień wody pod wysokim ciśnieniem doskonale potrafi zmyć zabrudzenia. Można nim te potraktować meble ogrodowe, choć wcześniej warto potraktować je zmiotką.

Co zrobić z ubraniem po grillu?

Jak wyczyścić grilla?
fot. Karcher

Kto nie utłuścił swojego ubrania na grillu ten nie zna życia. Pieczenie kiełbasek lub karczku, ale i samo jedzenie niesie ze sobą ryzyko ubrudzenia tłuszczem. Jest jednak pewien trik, który sprawi, że ubranie zaraz będzie jak nowe. Potrzebujemy tylko skórki ziemniaka, którą należy potrzeć plamę lub posypać ją mąką kukurydzianą. Następnie namaczamy, a gdy tłuszcz już zaschnie wystarczy zaprać ubrudzone miejsce płynem do naczyń zanim strój wyląduje w pralce. Z taką zaprawą możemy mieć pewność, że po plamie nie będzie żadnego śladu. Obyście nigdy nie musieli korzystać z tej rady, ale w razie co, wiecie co robić.

Jak doczyścić kratkę?

Jednym z najbardziej nielubianych etapów grilla jest jego czyszczenie. Konkretnie kratki, na której zawsze osadza się mnóstwo tłustyk resztek, które nie chcą łatwo zejść. Jest jednak sposób na to, żeby nie sprawiało to żadnego problemu. Trzeba tylko wykonać jedną czynność przed rozpoczęciem grillowania – konkretnie posmarować kratkę olejem. Po zakończeniu imprezy wystarczy przetrzeć ruszt zmiętą folią aluminiową i wszystko powinno łatwo zejść. Można też zrobić to bezdotykowo, jeśli wyposażycie się w parownicę. Niezwykle skuteczne posiada w swojej ofercie Kärcher. To co potrafi usunąć strumień gorącej pary o okrągła szczotka z twardym włosiem robi duże wrażenie.

Proszek do popiołu

Dla wielu osób czyszczenie grilla z popiołu jest wręcz niewykonalne. Wiecznie niedoczyszczone palenisko nigdy nie jest powodem do dumy, a wręcz do zakłopotania. Wielu Polaków nie maj jednak pojęcia, że istnieje bardzo prosta metoda na usunięcie stamtąd zabrudzeń. Przyda się do tego… proszek do pieczenia, który potrafi zdziałać cuda także w przypadku zatkanej hydrauliki. W połączeniu z odrobiną gorącej wody i przetarciu szczotką doprowadzimy palenisko do lśnienia. Dzięki temu grill będzie gotowy na kolejne spotkanie, na którym czysty sprzęt zawsze zdobędzie uznanie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News