Polacy, którzy nie załatwią tego do 31 sierpnia, poniosą wyższe opłaty! Na własną prośbę można narobić sobie kłopotów

Koniec wakacji szkolnych, czyli termin 31 sierpnia to nieprzekraczalny termin, w którym można uniknąć ponoszenia wyższych opłat w przyszłości. Choć miesiące urlopowe nie sprzyjają myśleniu o tym, co będzie za jakiś czas, to w tym przypadku wydaje się to bardzo zasadne.

Dodatek od 10 maja
Podaj dalej

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z Michelin.

Żyjąc z dnia na dzień wydaje się łatwiejsze, ale brak perspektywicznego myślenia o przyszłości nie jest do końca opłacalne. Przykładem tego niech będzie kończąca się akcja, dzięki której można uniknąć wielu wyższych opłat w przyszłości. Choć początkowo wymaga to pewnego wkładu finansowego, to z pewnością każdy może sobie na niego pozwolić. Wydaje się, że warto, bo lista związanych z tym oszczędności jest duża.

Dlaczego pomoże to uniknąć wyższych opłat?

Zacząć można w prosty sposób, bo wchodząc na stronę sklepu internetowego Oponeo. Tam wybieramy i kupujemy komplet (4 szt.) innowacyjnych opon Michelin i zaczynamy liczyć korzyści. Najmocniejszym wabikiem jest zdecydowanie karta upominkowa Orlenu, z którą obniżmy rachunek na stacjach paliw tej sieci o niemałe kwoty. Jeśli kupimy opony Michelin w rozmiarze 16 lub 17 cali to zyskamy kartę rabatującą rachunek o 60 zł. W przypadku zakupu opon 18-calowych lub większych, otrzymamy kartę z limitem 120 zł. Wysyłka następuje w ciągu 10-12 tygodni od zamówienia (przy braku zwrotu).

Karta upominkowa Orlen
fot. materiały prasowe

Kolejne korzyści związane są bezpośrednio z innowacjami w oponach Michelin. Chociażby w w związku ze zoptymalizowanym oporem toczenia, który wpływa na niższe zużycie paliwa. W dłuższej perspektywie jest to uniknięcie wyższych opłat za paliwo. Pieniądze oszczędza też technologia EverGrip, która utrzymuje wysoką wydajność opon nawet przy bieżniku 1,6 mm. Inne opony często wyrzuca się przy stępieniu bieżnika do 3-4 mm. Tutaj budżet na zakup kolejnych opon na pewno nie będzie szybko potrzebny. W wielu przypadkach, prędzej zaistnieje potrzeba kupna nowego auta niż ogumienia.

Tej korzyści nie da się przeliczyć na złotówki

Jest też korzyść, którą ciężko przełożyć na pieniądze, a jest nią bezpieczeństwo. Bagatelizowanie go może sprawić, że na własną prośbę narobimy sobie kłopotów. Do wielu wypadków mogłoby nie dojść, gdy na aucie były dobre opony, bo to jedyna część auta, która ma styczność z nawierzchnią. Nowe technologie i znakomite rezultaty w testach TUV potwierdzają, że opony Michelin robią wyraźną różnicę. Co ważne, innowacje pozwalają już w pełni ufać nawet oponom wielosezonowym. Ta kategoria opon sprawdza się w szczególności w polskim klimacie. Zresztą teraz do kupienia jest najnowsza generacja topowych opon całorocznych, czyli Michelin CrossClimate 2. Ten model jest już tak popularny, że wypuszczono nawet dedykowaną odmianę dla SUV-ów i aut dostawczych.

Opony Michelin Pilot Sport 5
fot. Michelin

Nadal mamy też dobry czas na wybór wysokiej jakości opon letnich. Te przydadzą się zapewne nie tylko latem, ale i jesienią. Popularnym wyborem jest posiadająca imponujące wyniki testowe na deszczu opona Michelin Primacy 4+. Posiadacze sportowych samochodów mogą też wybrać model Michelin Pilot Sport 5. Sprawdzi się on nie tylko w jeździe codziennej, ale i w okazjonalnym wyskoku na tor wyścigowy, gdzie na trackdayu bezpiecznie można wyszaleć się za kierownicą.

Przeczytaj również