Polacy dostali szału na punkcie tego samochodu! Państwo dopłaca do niego 27 tys. zł i schodzi każdego dnia

Polacy dostali szału na punkcie tego samochodu! Państwo dopłaca do niego 27 tys. zł i schodzi każdego dnia

Ford Mustang Mach-E 2021 w górach

Podaj dalej

Każdy producent samochodów opisuje swój produkt w samych superlatywach. Jednak prawdziwą weryfikacją wszystkich reklam i recenzji są realne wybory klientów. Okazuje się, że w ostatnim czasie Polacy całkowicie oszaleli na punkcie nowego modelu, który szybko po premierze zmiażdżył konkurencję.

Mocne wejście na polski rynek

Choć samochody elektryczne mają w Polsce wielu sceptyków, to na naszych drogach pojawia się ich coraz więcej. Ta zupełnie nowa technologia zaczyna podobać się także u nas. Zwłaszcza że w tym segmencie dokonuje się dużych przełomów w innowacyjności. Który producent sprzedaje zatem najwięcej aut elektrycznych w Polsce? Z oficjalnych danych wynika, że jest to Ford Mustang Mach-E.

Ford Mustang Mach-E 2021 czerwony

Elektryczny SUV zadebiutował w Polsce dopiero w lipcu 2021 r., a już miesiąc później został najlepiej sprzedającym się elektrykiem w naszym kraju. Na pojazd dostępny w programie „Mój elektryk” zdecydowało się w sierpniu 55 klientów, którzy otrzymali dofinansowanie w wysokości 27 tys. zł. Większość z nich to klienci biznesowi, którzy zawsze najbardziej są otwarci na innowacje. W sierpniu Ford sprzedawał w Polsce prawie 2 egzemplarze dziennie!

W ciągu pierwszych dwóch miesięcy w Polsce zarejestrowano łącznie 69 Fordów Mustangów Mach-E. Prognozy wskazują, że ta liczba będzie stale rosnąć, ponieważ Ford Polska musiał domówić dodatkową pulę aut. Pomijając egzemplarze demonstracyjne w salonach, każdy sprowadzony przez dealera Ford Mustang Mach-E ma już nabywcę. To tylko udowadnia, że samochody elektryczne mogą się u nas przyjąć, jeśli tylko zaoferuje się naprawdę atrakcyjny produkt.

Ford Mustang Mach-E wnętrze

Europa też wykupuje Mustangi Mach-E

Piotr Pawlak, Ford PolskaPiotr Pawlak, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska: To dane, na które czekaliśmy. Potwierdzają one, że to nie tylko my – pracownicy Forda – jesteśmy entuzjastycznie nastawieni do tego modelu ale także, że klienci pokochali Mustanga Mach-E. Biorąc jednak pod uwagę jego zachwycającą stylistykę, dynamikę godną muscle-car’a oraz innowacyjne technologie zapewniające imponujący zasięg nie mogło być inaczej. To bardzo mocne argumenty przemawiające za tym, że Mustang Mach-E może długo pozostać jednym z najlepiej sprzedających się samochodów elektrycznych w Polsce i w Europie.

To nie słowa rzucone na wiatr, bo szał na Forda Mustanga Mach-E ogarnął nie tylko Polskę. W najbardziej elektromobilnym kraju Europy – Norwegii – elektryczny SUV spod znaku błękitnego owalu to absolutny hit. Od maja znajduje się na szczycie listy sprzedaży samochodów ogółem. Tak, bijąc na głowę także modele spalinowe. To samo wydarzyło się w lipcu w Holandii. Z kolei w sierpniu 2021 r. Mustang Mach-E był najlepiej sprzedającym się elektrykiem nie tylko w Polsce, ale i w Portugalii.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News