Po czym poznać dobry warsztat samochodowy? Polscy kierowcy coraz częściej zwracają na to uwagę. Każdy mechanik powinien to mieć

Ten kto prowadzi biznes, dobrze wie, że do zdobywania nowych klientów, ale i utrzymywania dotychczasowych nie można cały czas polegać na utartych schematach. Warsztat samochodowy jest jedną z takich instytucji, gdzie coraz częściej ważne jest pierwsze wrażenie. Właściciele serwisów oraz mechanicy mogą o nie zadbać w bardzo łatwy sposób.

Czysty warsztat z Karcher
Podaj dalej

O co musi zadbać dobry warsztat?

Jakbyśmy nie narzekali na codzienność, to nie można nie zauważyć, że nasze społeczeństwo staje się coraz bardziej majętne. Polscy kierowcy przesiadają się do lepszych samochodów, a za tym idą również ich większe wymagania. Okazuje się, że ludzie przy wyborze serwisu nie kierują się tylko znajomością mechanika czy opiniami. Te bywają najróżniejsze.

Czasem decydującą przesłanką jest czystość warsztatu, ponieważ oznacza to, że mechanicy sami sobie stawiają wysokie standardy. Najlepsze warsztaty zajmujące się dobrymi samochodami zawsze starają się pracować w możliwie sterylnych warunkach. Tylko jak zrobić dobre wrażenie, gdy ciągle gonią terminy? Czasem wystarczy po prostu czysta podłoga lub podjazd, które można wyczyścić w niesamowicie prosty sposób.

Zamieć cały ten brud

Teren przed warsztatem i wokół niego, to twoja wizytówka. Jak zadbać o czystość terenu zewnętrznego? Nie myślcie o miotle, to nie XX wiek. Dziś robi się to profesjonalną zamiatarką. Z takim urządzeniem poradzisz sobie z tym zadaniem pięć razy szybciej, bez bolących pleców, bez zmęczenia. Powiedzmy to sobie szczerze: szkoda czasu i pracy mechaników na bieganie z miotłą i ręczne zamiatanie, gdy w tym czasie mogliby zajmować się swoją właściwą pracą.

Zamiatarka Karcher

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Dlatego Karcher oferuje świetną ręczna zamiatarkę: KM 70/15 C, którą wiele osób określa jako bezawaryjną. Charakteryzuje się cichą pracą, trwałą i prostą konstrukcją oraz wyjątkową łatwością obsługi. Mocna rama z tworzywa sztucznego oraz zbiornik zanieczyszczeń są odporne na mechaniczne uszkodzenia. Szczotki zamiatające napędzane są przez oba koła tylne, co umożliwia skuteczne zamiatanie także podczas zakręcania. Szczotka boczna zwiększa szerokość roboczą urządzenia oraz umożliwia zamiatanie przy ścianach i krawężnikach. Wygoda obsługi przekłada się na regulowane położenie uchwytu prowadzącego. Dzięki temu można go dopasować do wzrostu osoby obsługującej. To oznacza zero bólu pleców podczas zamiatania.

Szorowanie łatwe i skuteczne

Do poważniejszego czyszczenia posadzek poleca się użyć szorowarkę BR 40/10 C. Nie straszny jej żaden brud. Jest rekomendowana do miejsc, gdzie jest co czyścić, czyli na przykład do warsztatu samochodowego. To tam z racji wykonywanych prac, na posadzkach jest wiele zabrudzeń.

Szorowarka Karcher

Urządzenie wyposażono w dwie listwy ssące, dzięki czemu skutecznie odsysa wodę zarówno podczas pracy do przodu jak i do tyłu. Regulowana siła nacisku szczotek na podłoże pozwala na maksymalnie skuteczną pracę na różnych posadzkach, bez ryzyka uszkodzenia ich. Dwie przeciwbieżnie obracające się szczotki walcowe w krótkim czasie mogą usunąć nawet bardzo uporczywe zabrudzenia. Na uchwycie szorowarki umieszczone są dwa koła. Nic nie poradzi sobie lepiej z czystością posadzek w Twoim warsztacie niż ta sprytna szorowarka.

Serwis bez koronawirusa

W dobie pandemii bardzo ważne jest także zadbanie o odpowiednią dezynfekcję. W ofercie Karcher znajdziesz profesjonalną parownicę SG 4/4, która pozwala eliminować koronawirusa z powierzchni bez użycia chemii. Samą gorącą parą! W obecnych czasach warto z pewnością rozważyć i ten zakup. Dodatkowo w warsztacie nadaje się ona do detailingu, czyszczenia dogłębnego części auta, felg oraz wnętrza samochodu.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również