PILNE: Zupełnie nowa Skoda wkroczy na rynek. Polscy kierowcy wykluczeni z dostępu do tego modelu

PILNE: Zupełnie nowa Skoda wkroczy na rynek. Polscy kierowcy wykluczeni z dostępu do tego modelu

Podaj dalej

Skoda oficjalnie potwierdziła powstanie zupełnie nowego modelu. Czeska marka należąca do koncernu Volkswagena stworzy SUV-a o nazwie Kushaq. Będzie to ewolucja koncepcyjnej Skody Vision IN (wideo poniżej), pokazanej w lutym 2020 r. Polacy nie będą mieli jednak szans nabyć tego ciekawego auta.

Jaka będzie ta nowa Skoda?

Nowy SUV Skody będzie skrojony na podbój niezwykle ważnego rynku motoryzacyjnego na świecie. Chodzi konkretnie o Indie, które otrzymają nieco masywniejszą wersję europejskiego Kamiqa. Skoda Kushaq zostanie zbudowana na zmodyfikowanej platformie MQB-A0-IN, z którą koncern VW chce podbijać tamtejszy rynek. Na tej płycie powstanie też sedan dla Indii.

KIEROWCO! SPRAWDŹ CZY STAĆ CIĘ NA NAJLEPSZE OPONY NA RYNKU. AKURAT JEST PROMOCJA!

Nazwa modelu nie jest przypadkowa. „Kushaq” wywodzi się z języka sanskryckiego i odnosi się króla, władcy itp. Samochód będzie mieć swoją oficjalną premierę w marcu. Teraz zaprezentowano jedynie sylwetkę oraz zapoczątkowano kampanię telewizyjną. Choć nie widać w niej auta, to jej zadaniem jest przyzwyczajenie do słowa Kushaq. Z materiału (wideo poniżej) dowiadujemy się też, że do sprzedaży trafi prawdopodobnie latem.

Co pod maską?

Na ten moment nie są znane żadne szczegóły techniczne pojazdy. Należy się jednak spodziewać zbliżenia do parametrów, którymi charakteryzował się koncepcyjny Vision IN. Tam zamontowano 1,5-litorwy silnik benzynowy. Z turbodoładowaniem oferował 150 KM mocy oraz 250 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Siedmiostopniowa skrzynia DSG przenosiła napęd na przednią oś, pozwalając rozpędzić się do 100 km/godz. w 8,7 sekundy. Według deklaracji Skody, „budzik” zamykał się przy 195 km/godz.

SKoda Kushaq
Skoda Kushaq

Na ten moment nie wiadomo, czy pojazd będzie w jakikolwiek sposób zelektryfikowany. Choć dziś silnie stawia się na hybrydy, to należy pamiętać, że sukcesy w Indiach są raczej zasługą niskich cen. Z tego względu nie można przesadzać z nowymi technologiami, które generują koszty. Z drugiej strony koncern VW coraz mniej chce być utożsamiany z wyłącznie spalinowymi pojazdami.

KIEROWCO! SPRAWDŹ CZY STAĆ CIĘ NA NAJLEPSZE OPONY NA RYNKU. AKURAT JEST PROMOCJA!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News