PILNE: Znakomite wieści dla kierowców od PKN ORLEN! Od 20 stycznia na stację paliw Polacy mogą zabierać jeszcze mniej pieniędzy

PILNE: Znakomite wieści dla kierowców od PKN ORLEN! Od 20 stycznia na stację paliw Polacy mogą zabierać jeszcze mniej pieniędzy

Stacja ORLEN

Podaj dalej

PKN ORLEN ma kolejne znakomite informacje dla kierowców w Polsce. Na stacje paliw będzie można zabierać jeszcze mniej pieniędzy. Od 20 stycznia obowiązują nowe zasady, których Polacy oczekiwali od dawna.

Wystarczy mniej pieniędzy

Jak informuje elektrowoz.pl, 20 stycznia 2022 r. użytkownicy aplikacji ORLEN Charge otrzymali bardzo ważny komunikat. Można w nim przeczytać, że narodowy koncern wyłącza konieczność blokady preautoryzacyjnej. Oznacza to, że podczas rozpoczynania ładowania samochodu elektrycznego nie będzie konieczności zapewnienia środków do zablokowania.

Dotychczas ładowarki ORLEN-u blokowały od 150 do 200 zł z karty, skonfigurowanej do płatności w ORLEN Charge. Jeżeli ktoś chciał się doładować za mniejszą kwotę, bywał to problem. Polacy niejednokrotnie przelewają pieniądze między kilkoma swoimi kontami. W nagłej potrzebie naładowania się przez ORLEN Charge było to kłopotliwe, bo konieczny był dodatkowo płatny przelew ekspresowy.

ORLEN Charge
fot. PKN ORLEN

„Nie sprawdziliśmy tego jeszcze, komunikat otrzymaliśmy przed momentem, wnioskujemy jednak, że od teraz płatność będzie dotyczyła wyłącznie pobranej energii, ewentualnie przekroczonego czasu postoju, bez dodatkowych >>wiszących<< blokad na 200 złotych” – czytamy na Elektrowozie.

Jeszcze lepsza aplikacja

Po najnowszej aktualizacji aplikacja ORLEN Charge zyskała też bardzo ważną funkcję. Od teraz można zapisać dane karty, którą chcemy zapłacić w ORLEN Charge. Dotychczas konieczne było przepisywanie całego numeru karty wraz z datą ważności i kluczowym kodem CVV.

Obecnie ładowanie w ORLEN Charge kosztuje 1,43 zł za kWh, jeśli korzystamy z prądu przemiennego (AC). Mocniejsze pakiety z prądem stałym (DC) kosztują od 1,99 zł/kWh (moc 50 kW) do 2,39 zł/kWh (do 150 kW).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News