PILNE: Zatwierdzono dodatkowy rajd WRC w tym roku! To będzie niespodzianka dla polskich kibiców

PILNE: Zatwierdzono dodatkowy rajd WRC w tym roku! To będzie niespodzianka dla polskich kibiców

Nowa runda WRC potwierdzona

Podaj dalej

Po odwołaniu Rajdu Japonii (11-14 listopada) istniało ryzyko, że Rajdowe Mistrzostwa Świata (WRC) zakończą się w październiku Rajdem Katalonii. Jednak jak wynika z informacji serwisu DirtFish, dziś uzgodniono zastępczą imprezę, która odbędzie się w zupełnie innym terminie, niż planowano.

Dobre wieści dla Polaków

Gdyby nie znaleziono zastępstwa dla Rajdu Japonii, to po dziś zakończonym Rajdzie Akropolu Kajetan Kajetanowicz straciłby szansę na mistrzostwo WRC 3 (UWAGA! Zobacz aktualizację TUTAJ). Choć faworytem do tytułu jest Yohan Rossel, to 12 runda cyklu przedłuża nadzieje na zaciętą rywalizację do samego końca. Załoga Lotos Rally Team, Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak nie zgłosiła się do Rajdu Finlandii (1-3 października). Jednak Polacy są oczekiwani w Katalonii (14-17 października) oraz we właśnie zatwierdzonej imprezie.

Gdzie nowa runda?

Zgodnie z przewidywaniami do kalendarza WRC włączono ACI Rally Monza, który drugi rok z rzędu zakończy sezon. Rajd w północnych Włoszech wykorzystuje infrastrukturę obiektu, który w ten weekend gości Grand Prix Włoch z Robertem Kubicą w stawce. Zespoły WRC nalegają na to, aby trasa rajdu w większym stopniu wykorzystała drogi poza torem wyścigowym Monza. Finał WRC odbędzie się tydzień później niż planowano Rajd Japonii, czyli w dniach 19-21 listopada. Oficjalne ogłoszenie planuje się w przyszłym tygodniu.

Wielkie nieba! Polacy wygrywają rajd w WRC! Rywale zostali zdyskwalifikowani

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News