PILNE: Wyjaśniła się najbliższa przyszłość Roberta Kubicy! Pojedzie w mistrzostwach świata

PILNE: Wyjaśniła się najbliższa przyszłość Roberta Kubicy! Pojedzie w mistrzostwach świata

Robert Kubica WEC

Podaj dalej

Robert Kubica już wie co będzie robił w najbliższej przyszłości. Polak będzie miał okazję dwukrotnie zaprezentować się na znanym z F1 torze Sakhir w Bahrajnie. Zgodnie z niedawnymi przeciekami, kierowca rezerwowy Alfa Romeo Racing ORLEN pojawi się na dwóch ostatnich rundach Długodystansowych Mistrzostw Świata (WEC).

Kiedy wystartuje Robert Kubica?

W oczekiwaniu na potwierdzenie planów Roberta Kubicy związanych z przyszłorocznym sezonem F1, kibice będą mogli zobaczyć 2 wyścigi z udziałem Polaka 30 października i 6 listopada. 36-latek dołączy do zespołu High Class Racing i poprowadzi prototyp LMP2 Oreca 07-Gibson ProAm. Zmiennikami krakowianina będą Anders Fjordbach i Dennis Andersen.

lmp2

To nie pierwszy raz, gdy Robert Kubica pojedzie w duńskim zespole. Był już w jego składzie na styczniowych 24 godzinach Daytony. Polaka nie zobaczyliśmy wtedy jednak na prestiżowej rundzie IMSA, ponieważ samochód uległ awarii. Teraz Robert Kubica, który jest świeżo upieczonym mistrzem serii European Le Mans Series, ma nadzieję na jak najlepszy wynik.

Co powiedział Polak?

Robert Kubica w mistrzostwach świataRobert Kubica: Po cyklu ELMS i udziale w 24 godzinach Le Mans, cieszę się, że mogę dołączyć do High Class Racing na ostatnie rundy WEC w Bahrajnie. Oczywiście znam swoich kolegów, Andersa i Dennisa. Postaramy się mieć więcej szczęścia niż podczas Daytony. Chcemy mieć frajdę i osiągnąć jak najlepsze wyniki w tych dwóch rundach. Mam nadzieję, że im w tym pomogę. Nie mogę się doczekać ponownego dołączenia do zespołu. Miejmy nadzieję, że uda się osiągnąć coś fajnego w klasie ProAm, która nieco różni się od tego, co robiłem w tym roku w ELMS i Le Mans. To jednak dobra okazja, by po raz kolejny dać z siebie wszystko.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News