PILNE: Wyciekło szokujące nagranie z 13. dzielnicy Paryża! Oto jak jechała Tesla sekundy przed tragicznym wypadkiem [WIDEO]

PILNE: Wyciekło szokujące nagranie z 13. dzielnicy Paryża! Oto jak jechała Tesla sekundy przed tragicznym wypadkiem [WIDEO]

Śmiertelny wypadek Tesli w Paryżu

Podaj dalej

Nie milkną echa śmiertelnego wypadku, do którego doszło w minioną sobotę w Paryżu. Do mediów wyciekło nagranie z monitoringu, które pokazuje, co działo się sekundy przed tym, gdy Tesla wjechała w ludzi.

Co się działo chwilę przed wypadkiem?

Do zdarzenia doszło 11 grudnia przy Avenue d’Ivry w 13. dzielnicy Paryża. Spokojny wieczór w azjatyckiej restauracji Sarawan przerywa widok niebezpiecznie pędzącego samochodu. Na nagraniu z restauracyjnego monitoringu widać szok ludzi, gdy bezszelestna Tesla Model 3 przemknęła tuż obok ich stolików.

Sekundy potem dochodzi do potwornego wypadku. Jedna osoba ginie na miejscu, 20 zostaje rannych. Tesla Model 3 to pojazd, którego kierowca jest zrzeszony w największej korporacji taksówkarskiej G7. W momencie wypadku jechał prywatnie ze swoją rodziną. Oskarżony o spowodowanie wypadku posiadał samochód elektryczny od 3 miesięcy.

Kto ponosi winę?

Kierujący obwinia o wypadek awarię Tesli, ale producent odrzuca zarzuty. Amerykański producent oświadczył, że z danych, do których wgląd był dostępny, nic nie wskazuje na jakąkolwiek awarię. Na niekorzyść kierowcy działa też lekka zmiana zeznań. Początkowo zapewniał, że zablokował się pedał przyspieszenia. Teraz jego adwokat tłumaczy, że zablokowany był pedał hamulca.

Tesla wypadek w stolicy

Do czasu wyjaśnienia zajścia, korporacja G7 zakazała używania Tesli Model 3 do przewozów taksówkarskich. Śledztwo toczy się jednak nie w sprawie awarii Tesli, a przeciwko kierowcy Modelu 3. Istnieje podejrzenie, że to nie awaria, a brawura wpłynęły na tragiczny rozwój wydarzeń. Samochód miał chwilę wcześniej ruszyć ostro spod świateł, a potem staranować ludzi, przeszkody i innych samochód.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News