PILNE: WRC zmienia nazwę! Teraz będzie nazywać się zupełnie inaczej. Co za przemiana!

PILNE: WRC zmienia nazwę! Teraz będzie nazywać się zupełnie inaczej. Co za przemiana!

WRC Generations - zapowiedź

Podaj dalej

Zmiana nazwy nigdy nie jest łatwą decyzją, bowiem można na niej sporo stracić, choć i wiele zyskać. Na takich ruch zdecydowano się teraz z serią WRC, której skrót oznacza World Rally Championship (pol. Rajdowe Mistrzostwa Świata). Nowa nazwa, a raczej styl nazewnictwa stanowi totalną przemianę.

Fani rajdów już od tego roku musieli przyzwyczaić się, że w najwyższej kategorii rajdowej nie będzie aut WRC. Wprowadzone od sezonu 2022 hybrydy oznacza się jako samochody Rally1, które są na szczycie rajdowej drabinki FIA. Choć nazwa samych mistrzostw nie zmienia się i nadal jest to w skrócie WRC, to trzeba będzie przyzwyczaić się do jeszcze innej zmiany.

Teraz kibice zmierzą się z odmienionym stylem nazewnictwa oficjalnej gry Rajdowych Mistrzostw Świata. Produkty rajdowe na licencji FIA tworzyły przez lata różne studia i wydawcy, ale zazwyczaj było to oparte na sprawdzonym schemacie. Otóż obok nazwy WRC pojawiała się liczba kolejnego wydania, np. jak ostatni WRC 10. Czasem towarzyszył temu jakiś dodatkowy slogan, np. w czasach pamiętających PlayStation 2 hitem było WRC II Extreme.

WRC Generations - Toyota GR Yaris Rally1

Jaka będzie nowa nazwa WRC?

Teraz studio Kylotonn znane jako KT Racing postanowiło zaszaleć przy okazji swojego ostatniego wydania oficjalnej gry WRC. Po tym roku właściciel studia Bigben Interactive traci bowiem licencję od FIA. Uznano najwyraźniej, że należy pożegnać się z przytupem i podjęto decyzję o zmianie schematu. Najnowsza produkcja nie będzie nazywać się WRC 11, a zupełnie inaczej. Nowa nazwa to WRC Generations.

Niezależnie od tego, czy gra przypadnie do gustu, pewna innowacja w nazewnictwie powinna tu wyjść na dobre. Hasło „Generations” odnosi się zapewne do tego, że gra zaoferuje możliwość jazdy wszystkimi generacjami aut, które startowały w WRC. Będą to zatem klasyczne B-grupowe potwory, wspominane z łezką w oku A-grupy, różne ewolucje aut WRC i w końcu hybrydowe Rally1. Będzie to pierwsza w historii produkcja odwzorowująca hybrydowe rajdówki.

Kajto, Miko i Rajd Polski?

W grze znajdziemy oczywiście zestaw oficjalnych aut oraz ich barw nie tylko z kategorii Rally1, ale i zapewne Rally2. To oznacza, że jest wysokie prawdopodobieństwo ujrzenia tam dwóch polskich załóg z mistrzostw WRC2. To oczywiście Lotos Rally Team, czyli Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, a także juniorski duet ORLEN Team, Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Nie zabraknie też załóg w autach WRC3, które rywalizują w Junior WRC.

Wiele wskazuje na to, że gracze otrzymają dostęp do rajdów nie tylko z tegorocznego kalendarza WRC. Studio zaplanowało aż 22 kraje i 750 wirtualnych kilometrów oesowych. Na pewno pojawią się zupełnie odmienione odcinki z nowego Rajdu Szwecji, który przeniósł w region Umea. Kto wie, czy w grze nie pojawi się też nasz szutrowy Rajd Polski. Gracze mogą liczyć zapewne na atrakcyjny tryb kariery, nowe rozwiązania w rywalizacji online oraz możliwość edycji malowania aut.

Ostatnia gra WRC od obecnego dewelopera pojawi się na rynku 13 października 2022 r. Produkcja pojawi się na platformach PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Z kolei kolejne wydanie oficjalnej gry WRC będzie już leżeć w gestii należącego do Electronic Arts studia Codemasters. To oni odpowiadają za słynną niegdyś serię gier Colin McRae Rally oraz cieszące się świetną reputacją gry z serii DiRT Rally.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News