PILNE: Wielkie zmiany cen paliw w Polsce! Już po weekendzie za takie pieniądze zatankujemy diesel, benzynę i LPG [RAPORT]

PILNE: Wielkie zmiany cen paliw w Polsce! Już po weekendzie za takie pieniądze zatankujemy diesel, benzynę i LPG [RAPORT]

Nowe ceny paliw po weekendzie

Podaj dalej

Eksperci mają rewelacyjne informacje dla kierowców w Polsce. Już po weekendzie oczekiwane są wyraźne obniżki cen paliw. Tańsze będzie wszystko, zarówno diesel, benzyna, jak i LPG. O tym, dlaczego tak się dzieje, w nowym komentarzu wideo opowiedziała znana ekspertka z portalu e-petrol.pl/.

Potaniało paliwo, potaniała ropa

„W pierwszych dniach września paliwa na stacjach tanieją” – stwierdza Magdalena Robak, analityk rynku paliw e-petrol.pl. „Największa przecena dotyczy benzyny Pb95. Paliwo to potaniało o 9 gr i dzisiaj jego średnia ogólnopolska cena wynosi 6,52 zł/l. O 6 gr spadła również cena oleju napędowego, który oferowany jest w sprzedaży detalicznej po 7,63 zł/l. Jeśli chodzi o autogaz, to w przypadku tego paliwa również odnotowaliśmy spadek. Jest on jednak mniejszy, wynosi 3 gr i średnia cena LPG to 3,15 zł/l” – wylicza.

„Ropa naftowa rozpoczęła ten tydzień na giełdzie w Londynie z poziomu ok. 95 dolarów za baryłkę” – przypomina ekspertka. „Natomiast w połowie tygodnia doszło do gwałtownej przeceny. Na zamknięciu sesji płacono za baryłkę 88 dolarów. Mogło to być spowodowane powracającymi, nasilającymi się obawami o kondycję globalnej gospodarki, jak również kolejnymi lockdownami w Chinach, spowodowanymi wykryciem kolejnych ognisk koronawirusa. Warto tutaj wspomnieć, że znajdujemy się jeszcze przed szczytem jesiennej fali zachorowań. Dzisiaj natomiast ropa naftowa odrabia straty, cena baryłki kieruje się w stronę 90 dolarów” – zauważa.

Ile zapłacimy za diesel, benzynę i LPG?

„Na nadchodzący tydzień e-petrol.pl ma dobre wiadomości dla kierowców” – zapowiada Magdalena Robak. „W związku z ostatnimi spadkami hurtowych cen paliw, jest również szansa na przeceny na stacjach. Największy potencjał w tym zakresie mają benzyny, które mogą potanieć nawet o kilkanaście groszy na litrze. Jeśli chodzi natomiast o olej napędowy i autogaz, to przewidujemy, że paliwa te potanieją ok. 5-6 gr na litrze” – przewiduje.

Prognoza cen paliw 12-18 września 2022
screen e-petrol.pl

Z prognozy opublikowanej na portalu e-petrol.pl wynika, że benzyna Pb95 może kosztować 6,39-6,51 zł/l. Wyraźny spadek zaliczy też benzyna Pb98 do poziomu 7,19-7,32 zł/l. Diesel będzie nieco tańszy, a średnia cena ulokuje się w granicach 7,49-7,62 zł/l. Z kolei autogaz powinien kosztować Polaków ok. 3,09-3,18 zł/l.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News