PILNE: Wielkie wyróżnienie dla Polaka w świecie motoryzacji! To może być przepustka do napisania wspaniałej historii

PILNE: Wielkie wyróżnienie dla Polaka w świecie motoryzacji! To może być przepustka do napisania wspaniałej historii

Piotr Pawlak z Ford Polska. Polak nagrodzony!

Podaj dalej

Jedna z najbardziej renomowanych redakcji motoryzacyjnych na świecie, Automotive News Europe przyznała prestiżowe dla branży nagrody Rising Stars. W jedenastej edycji konkursu dla młodych (do 45 lat) specjalistów w sektorze motoryzacyjnym wyróżniono jednego Polaka. Jurorzy postanowili nagrodzić prezesa Ford Polska, Piotra Pawlaka, dla którego to szansa na jeszcze bardziej spektakularną karierę.

Polak sprawdził się w trudnych czasach

Polak jest prezesem i dyrektorem zarządzającym Ford Polska dopiero od roku, ale to właśnie w czasach pandemii wykazał się bardziej niż inni. W przypadku tej nagrody kluczowa była elastyczność i znajdowanie innowacyjnych sposobów na pokonanie nieustannie pojawiających się wyzwań. Te cechy pomogły odnotować znakomite wyniki w tych trudnych czasach, dlatego Piotr Pawlak został nagrodzony w kategorii „Sprzedaż”.

Piotr Pawlak nagrodzonyPiotr Pawlak: Jednym z naszych największych sukcesów od momentu objęcia przeze mnie stanowiska prezesa, było umocnienie pozycji Forda na polskim rynku. W pierwszych pięciu miesiącach bieżącego roku Ford był liderem sprzedaży samochodów dostawczych. Podwoiliśmy też udział w rynku sprzedaży samochodów osobowych do klientów indywidualnych. Jednocześnie zachęciliśmy ich do wyboru naszych SUV-ów i crossover-ów zamiast tradycyjnych aut osobowych. Niezwykle ważne było nawiązanie partnerskich relacji z autoryzowanymi dilerami oraz wspólna praca nad przywróceniem rentowności całej sieci dilerskiej. Przed nami wiele strategicznych wyzwań oraz planów, których realizacja pozwoli na osiągnięcie jeszcze lepszych rezultatów.

Kariera nabiera rozpędu

Od 2011 roku, kiedy to przyznano nagrody po raz pierwszy, Automotive News Europe wyróżnił ponad 200 błyskotliwych i utalentowanych młodych specjalistów branży motoryzacyjnej. Do tej pory tylko dwóch Polaków otrzymało tę nagrodę. Dla Piotra Pawlaka jest to ogromne wyróżnienie tym bardziej, że osiągnięcie sukcesu na taką skalę w tak młodym wieku to niemal bezprecedensowe wydarzenie. W rozmowie z Automotive News Europe przyznał, że jego ambicją jest kiedyś zostać dyrektorem generalnym (CEO) producenta samochodów. Zanim to nastąpi liczy na stanowisko globalnego szefa sprzedaży i marketingu. Takie wyróżnienie z pewnością zwiększy jego notowania wśród największych specjalistów rynku motoryzacyjnego.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News