PILNE: Widzieliście już po ile dziś Diesel i benzyna?! Polacy więcej nie czekają i korzystają z zapomogi na paliwo

Kolejny tydzień 2021 r. rozpoczynamy od podwyżki cen na stacjach paliw w Polsce. Coraz więcej punktów w kraju musi oferować Diesel lub benzynę za co najmniej 6 zł za litr. Przy takim tempie wzrostów cen Polacy coraz chętniej zgłaszają się po zapomogę na paliwo, którą opisano TUTAJ.

Zapomoga na Diesel, benzynę i LPG
Podaj dalej

Na czym polega zapomoga na paliwo?

Przez ceny paliw koszty jazdy samochodem stale rosną, a wydatków będzie przybywać. W takich momentach dobrze mieć świadomość tego, jaka pomoc finansowa przysługuje kierowcom w tym trudnym czasie. Polacy mogą i coraz chętniej korzystają z atrakcyjnej zapomogi na paliwo. Środki można wykorzystać na dowolnej stacji tankując Diesel, benzynę i LPG. Szczegółowe zasady opisano TUTAJ.

Michelin Oponeo - akcja specjalna

Świadczenie wydawane jest w postaci karty przedpłaconej MasterCard, która może mieć limit 120 zł lub 60 zł. Od czego to zależy? Dosłownie od rozmiaru zakupionych opon zimowych lub całorocznych, ponieważ dodatek wydają wspólnie Michelin i Oponeo. W przypadku zakupienia 18-calowych opon lub większych, do nabywcy trafi karta z większym limitem. Zakup ogumienia na rozmiar 16 lub 17 cali uprawnia do odbioru karty z limitem 60 zł.

Nowe technologie robią różnicę

Czy w ogóle potrzebujecie opon? Warto się nad nimi zastanowić, ponieważ opony zimowe i całoroczne Michelin zaprojektowano tak, aby starczyły na długie lata. Chodzi nie tyle o otrzymanie głębokości bieżnika, a bardziej wydajności. Nowe technologie sprawiają, że nowoczesna opona działa znakomicie nawet wtedy, gdy bieżnik stępi się do 1,6 mm. To prawne minimum, choć najnowsze opony Michelin mogłyby pracować z jeszcze niższym bieżnikiem.

Opona zimowa Michelin Pilot Alpin 5

Jak to uzyskano? Za sprawą technologii WinterEvergrip, w której głębsze warstwy opony mają, np. szersze kanały lub ukryte nowe lamele. Kształt nacięć dynamicznie dopasowuje się zatem do głębokości bieżnika. To fantastyczne rozwiązanie zawarto już w popularnym zimowym modelu Michelin Alpin 6. Oprócz potwierdzonej w testach trwałości, opona charakteryzuje się znakomitą trakcją na mokrej lub zaśnieżonej nawierzchni.

Ci, którzy poszukują coś bardziej precyzyjnego na pewno zwrócą uwagę na opony Michelin Pilot Alpin 5. To te sama, które trafiają na pierwszy montaż do aut klasy premium od Audi, BMW, Mercedesa czy Porsche. Istnieje nawet dedykowana odmiana dla SUV-ów (Michelin Pilot Alpin 5 SUV), które generują zupełnie inne obciążenia. Oprócz jeszcze krótszej drogi hamowania i przyczepności w zakrętach zoptymalizowano opór toczenia. Dzięki temu zimówki w cale nie pogorszą spalania.

Całoroczny hit

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2

Krótkie zimy w dużych miastach Polski sprawiły, że prawdziwy renesans przeżywają opony całoroczne. Po latach powracają z nowymi technologiami, które zapewniają niespotykane wcześniej bezpieczeństwo. W tym roku zadebiutowała zresztą nowa opona całoroczna Michelin Crossclimate 2. Jest to ulepszona wersja dotychczasowego najlepszego ogumienia na każdą porę roku. Niezależnie od tego, na które opony się zdecydujemy, warto dokonać zakupu TUTAJ, aby otrzymać wspomnianą zapomogę na paliwo.

Przeczytaj również