PILNE: We Wszystkich Świętych nie pojedziemy na cmentarze! Rząd wprowadził nowe obostrzenia

PILNE: We Wszystkich Świętych nie pojedziemy na cmentarze! Rząd wprowadził nowe obostrzenia

Premier Mateusz Morawiecki: Cmentarze zamknięte

Podaj dalej

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dziś nowe obostrzenia w związku z kolejnymi rekordami zachorowań na COVID-19. Mimo że w tę niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, rząd postanowił wydać rozporządzenie o definitywnym zamknięciu cmentarzy. Taki stan potrwa kilka dni.

Od kiedy zamknięte są cmentarze?

Decyzją Prezesa Rady Ministrów dziś mamy ostatnią możliwość na wyjście na groby bliskich. Już od jutra, czyli soboty, 31 października cmentarze komunalne będą zamknięte. Ten stan utrzyma się nie tylko w dzień Wszystkich Świętych (1 listopada), ale i w Dzień Zaduszny (2 listopada). Na ten moment przewiduje się otwarcie cmentarzy od 3 wtorku, 3 listopada 2020 r.

Cmentarze zamknięte!

Od wczoraj drastycznie wzrasta liczba zakażeń na koronawirusa. Już drugi dzień z rzędu COVID-19 potwierdzono u kolejnych 20 tys. osób. Tylko dziś pozytywny wynik testu miało rekordowe 21 629 zbadanych osób. Jednocześnie zmarło 202 ludzi, co podwyższa łączną liczbę zgonów do 5351. Zamknięcie cmentarzy ma pomóc w wyhamowaniu transmisji koronawirusa, ponieważ w tym okresie na cmentarzach są tłumy ludzi.

Akcja „Znicz” zgodnie z planem

Można się spodziewać, że będzie to także jeden ze spokojniejszych Wszystkich Świętych na drogach. Mimo zamknięcia cmentarzy, policja zapowiedziała przeprowadzenie tradycyjnej akcji „Znicz”. Należy spodziewać się szczegółowych kontroli na drogach i braku pobłażania na przekroczenia prędkości czy brak maseczek.

Kierowco! Od dziś wielka łapanka policji. Wiemy gdzie najłatwiej dostać mandat

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News