PILNE: W tym tygodniu nowe zasady tankowania na stacjach paliw PKN Orlen w Polsce. Teraz będzie wyglądać to zupełnie inaczej

PILNE: W tym tygodniu nowe zasady tankowania na stacjach paliw PKN Orlen w Polsce. Teraz będzie wyglądać to zupełnie inaczej

Nowe zasady tankowania na stacjach PKN Orlen

Podaj dalej

Koncern PKN Orlen podjął decyzję o wprowadzeniu nowych zasad limitów tankowania na stacjach paliw w Polsce. Celem tych przepisów jest zapewnienie pełnej dostępności benzyny, diesla. Dzięki temu możemy uchronić się przed drastycznymi podwyżkami cen paliw.

Ile paliwa można zatankować na stacji?

Zgodnie z komunikatem Biura Rozwoju Sprzedaży Paliw PKN Orlen, od 8 marca limity na stacjach sieci uległy zmianie. Kierowcy samochodów osobowych nadal mogą tankować jednorazowo 50 litrów wybranego paliwa. Jeżeli uzupełniamy zbiornik w aucie dostawczym o DMC do 3,5 tony to przysługuje 100 litrów benzyny lub diesla.

Stacja ORLEN
fot. PKN ORLEN

Większe ilości przeznaczono dla kierowców większych pojazdów, bo przykładowo maszyny rolnicze, budowlane lub dla leśnictwa mogą zalać do 300 litrów. Największy limit 500 litrów zarezerwowano dla pojazdów, które pokonują największe dystanse, czyli tirów oraz autobusów.

Kogo nie dotyczą limity tankowania?

Wybrana grupa kierowców może też tankować bez żadnego limitu. Do tego wyjątku kwalifikują się pojazdy służb mundurowych, a więc policji, straży pożarnej, pogotowia, ITD czy wojska. Każdy uzupełniający paliwo na stacjach jest proszony, aby robić to wyłącznie na bieżące potrzeby. Gromadzenie paliw na zapas to łatwa droga do napędzenia spirali podwyżek.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News