PILNE: W Polsce ruszyły dofinansowania na Diesel, benzynę i LPG! Kierowcy są zachwyceni tym programem

PILNE: W Polsce ruszyły dofinansowania na Diesel, benzynę i LPG! Kierowcy są zachwyceni tym programem

Dofinansowanie na Diesel, benzynę i LPG

Podaj dalej

Obecne ceny paliw i prognozy ekspertów nie napawają optymizmem. Diesel oraz benzyna w okolicach 6 zł, a LPG powyżej 3 zł to widok, do którego trzeba się przyzwyczaić. Na szczęście w Polsce można już uzyskać dofinansowanie na dowolne paliwo. Korzyści jest więcej niż mogłoby się wydawać, a szczegóły opisano TUTAJ.

Jak zdobyć dofinansowanie?

Rząd nie zedcydował się jeszcze na żadną zapomogę lub działania bezpośrednio wpływające na obniżkę cen paliw. Jednak dofinansowanie jest możliwe za sprawą działań sektora prywatnego. Zmotoryzowani mogą liczyć nawet na 120 zł dopłaty w formie katy przedpłaconej. Wówczas wystarczy zatankować Diesel, benzynę lub LPG na stacji i zapłacić otrzymaną kartą Mastercard.

Michelin Oponeo - akcja specjalna

Żeby skorzystać z dopłat należy wejść konkretnie TUTAJ i nabyć innowacyjne opony zimowe lub całoroczne Michelin. Jeśli zdecydujemy się na 16-calowe lub 17-calowe, wówczas otrzymamy kartę z 60 zł środków do wykorzystania na dowolnej stacji paliw. Jednak jeśli wybierzemy opony na 18-calowe obręcze lub większe, dofinansowanie wyniesie aż 120 zł. To około połowy baku za darmo!

Niezwykła technologia

Wbrew pozorom korzyścią nie są tutaj tylko środki pieniężne do wykorzystania na paliwo. Technologia poszła tak mocno do przodu, że opony zimowe lub całoroczne Michelin przekładają się na oszczędności na długie lata. Wynika to z faktu, że zastosowano w nich zoptymalizowany opór toczenia, dzięki temu opona „spala” mniej, zachowując bezpieczeństwo.

Michelin Pilot Alpin 5 SUV

Oprócz tego posiadają niezwykłą trwałość względem konkurencji, co potwierdzają badania TÜV. Na uwagę zasługuje zwłaszcza technologia EverWintergrip w modelu Michelin Alpin 6. Warstwy opony zaprojektowano w nim tak, aby wraz ze zużywaniem bieżnika, w mieszance odkrywały się nowe lamele lub poszerzały niektóry kanały. Wszystko po to, aby nawet z bieżnikiem o głębokości 1,6 mm opona była blisko oryginalnej wydajności.

Super precyzja i uniwersalność

Nie mniej trwałą, ale i bardziej precyzyjną propozycją jest z kolei opona zimowa Michelin Pilot Alpin 5. Znakomite możliwości kontroli nad autem sprawiły, że topowi producenci aut montują ten model w swoich nowym samochodach. Wśród marek, które zaufały Michelin są m.in. Audi, BMW, Mercedes-AMG czy Porsche. Warto zwrócić tutaj uwagę na to, że opona jest dostępna także w specjalnej wersji dla SUV-ów (Michelin Pilot Alpin 5 SUV).

opony-zimowe-caloroczne-michelin-crossclimate

Z racji tego, że zimy w większości kraju bywają bardzo łagodne, to coraz więcej osób sięga po rozwiązania uniwersalne. Zwłaszcza że Michelin stworzył najlepszą oponę całoroczną na rynku, która właśnie doczekała się kolejnej ewolucji. Michelin Crossclimate 2 zaskakują trakcją i drogą hamowania na śniegu i mokrej nawierzchni. Jednocześnie stanowią bezpieczne rozwiązanie również w lato, a dodatkowo na kilka lat można zapomnieć o wydatkach na sezonową zmianie opon.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News