PILNE: Uruchomiono polski bon na paliwo! Diesel, benzyna i LPG są już refundowane dla kierowców. Kto pierwszy, ten lepszy

PILNE: Uruchomiono polski bon na paliwo! Diesel, benzyna i LPG są już refundowane dla kierowców. Kto pierwszy, ten lepszy

Uruchomiono polski bon na paliwo

Podaj dalej

Polacy w końcu mogą mieć chwilę wytchnienia od wysokich cen paliw. Ruszyła akcja specjalna, w której kierowcy mogą otrzymać bon na paliwo. Można nim zapłacić za diesel, benzynę lub LPG na dowolnej stacji, która obsługuje płatności kartą MasterCard. Jak go otrzymać, szczegółowo opisano TUTAJ.

Na czym polega polski bon na paliwo?

Polski bon na paliwo jest dostępny dla wszystkich kierowców, choć ich liczba jest ograniczona. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie jest on prawem, a nagrodą dla tych zmotoryzowanych, którzy zainwestują w bezpieczeństwo swoje i innych. Akcja specjalna obowiązuje od 7 marca do 30 maja 2022 r., a pierwsi Polacy już odebrali swoje bony.

Są one wydawane w postaci karty przedpłaconej MasterCard, którą zwyczajnie można zapłacić przy kasie stacji paliw. Mają jednak dwa progi limitów 120 złotych i 60 złotych. Lepiej nie zwlekać ze staraniem się o nie, bo tych z największym limitem przewidziano tylko dla pierwszych 2160 kierowców. Kart o mniejszym limicie też jest ograniczona liczba, bo przewidziano tylko 3240 sztuk.

Zgodnie z regulaminem dostępnym TUTAJ, można je otrzymać za zakup kompletu innowacyjnych opon Michelin. Jeżeli kupimy 4 szt. ogumienia w rozmiarze 16 lub 17 cali, nagrodą będzie bon o wartości 60 złotych. Najbardziej atrakcyjny bon z limitem 120 złotych przewidziano dla tych, którzy kupią opony na obręcze 18-calowe lub większe. Wysyłka następuje w ciągu 8-10 tygodni od daty zakupu opon (w przypadku zwrotu opon, nagroda nie będzie wysłana).

Kup teraz – opony w mega promocji! 

Innowacja, której potrzebujemy

Zanim niektórzy stwierdzą, że w sumie nie potrzebują jeszcze nowych opon, warto uświadomić sobie na czym polega ich wspomniana innowacyjność. To przede wszystkim ogumienie, które powinno wystarczyć do końca użytkowania obecnego auta. To zasługa nieprawdopodobnej trwałości i wysokiej wydajności, która nie zanika wraz ze zużyciem bieżnika. Brzmi to może nieprawdopodobnie, ale to zasługa nowych technologii, których próżno szukać poza Michelin.

Tajemnicą jest technologia EverGrip, która w uproszczeniu pozwala na stworzenie opony z wielu warstw. Gdy bieżnik ściera się o kolejne milimetry, odsłania zaprojektowane wcześniej warstwy. W nich mogą znajdować się, np. poszerzone kanały czy nowe lamele. Wszystko po to, aby konstrukcja bieżnika zawsze utrzymywała wysoką wydajność i to nawet, gdy nacięcia będą miały prawne minimum (1,6 mm). Tak, nawet z tak niskim bieżnikiem nie ma sensu wyrzucać takich opon, ponieważ one wciąż gwarantują bezpieczeństwo.

Które modele zapewniają bon?

Technologia, która pozwala jeździć przez wiele sezonów zawarto w modelach, które wcale nie są najdroższe. Z dobrodziejstw EverGrip skorzystamy już w zupełnie nowej wersji opon letnich Michelin Primacy 4+. To ogumienie, które nawet po zużyciu bieżnika doskonale hamuje na mokrej nawierzchni. Potwierdziły to rygorystyczne testy TÜV SÜV Product Service, przeprowadzone w czerwcu 2021 r. Sprawdzian wykazał również lepszą niż u konkurencji zdolność do panowania nad pojazdem przy aquaplaningu, mimo 8-9 mm warstwy wody.

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2
fot. Michelin

Długowiecznością charakteryzuje się także nowa wersja najlepszych na rynku opon całorocznych. Ten model nazywa się teraz Michelin Crossclimate 2 i jest numerem jeden w zakresie osiągów na mokrej i zaśnieżonej nawierzchni przy dopuszczalnym poziomie zużycia bieżnika. Jej uniwersalność także potwierdziły testy TÜV, które udowodniły, że spośród opon całorocznych, Crossclimate 2 są najlepsze w zakresie hamowania i trakcji na śniegu. Jednocześnie to lider w teście hamowania na suchej drodze. Dodatkowo zoptymalizowany opór toczenia pozwala zużywać mniej paliwa, a osobna wersja dla SUV-ów gwarantuje jeszcze większą trwałość i bezpieczeństwo.

Do bonu na paliwo kwalifikuje się także opona letnia, która umożliwia wykorzystanie sportowego potencjału auta. Mowa o modelu Michelin Pilot Sport 5 – nowej wersji opony, która w niezwykły sposób gwarantuje kierowcy większą przyczepność i reaktywność dla precyzji kierowania. Jednocześnie jest bardzo trwała, dzięki technologii MaxTouch Construction. Zapewnia ona równomierne rozłożenie sił występujących podczas przyspieszania, hamowania i pokonywania zakrętów. To z kolei przekłada się na większą trwałość bieżnika. Co ciekawe, sportowa specyfikacja opony nie wpływa na zwiększenie zużycia paliwa.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News