PILNE: To ostatni rok spalinowych Lamborghini! Od 2023 r. supersamochody będą elektryfikowane

PILNE: To ostatni rok spalinowych Lamborghini! Od 2023 r. supersamochody będą elektryfikowane

To koniec Lamborghini w 2021 r.

Podaj dalej

W tym roku „po raz ostatni będziemy oferować tylko silniki spalinowe”, oświadczył dyrektor generalny Lamborghini, Stephan Winkelmann. W 2021 r. marka koncernu Volkswagena odnotowała rekordową sprzedaż w swojej historii i spodziewa się, że dopiero się rozkręca.

2022 r. to ostatni rok, gdy Lamborghini sprzedaje wyłącznie silniki czysto spalinowe w modelach takich jak Aventador. Producent supersamochodów dokonuje rewolucji, bo zmienia swoją ofertę na hybrydy plug-in, które zaczną pojawiać się w ofercie od 2023 r. Do 2024 r. Lambo będzie miało w 100 proc. zeletryfikowaną gamę modelową. Dzięki temu dopasuje się do coraz bardziej surowych wymogów emisyjnych Unii Europejskiej.

To ostatni rok spalinowych Lamborghini
fot. Lamborghini

 

Od hybrydy plug-in do pełnego elektryka

Winkelmann powiedział, że Lamborghini planuje zaprezentować cztery nowe produkty w 2022 roku, w ramach hybrydyzacji swojej oferty. Włoska marka przeznaczyła rekordowe 1,5 miliarda euro na przejście na hybrydy plug-in. Na drugą połowę dekady planowany jest już w pełni elektryczny model supersamochodu Lamborghini. Rynkowi rywale producenta z Bolonii jak Ferrari czy Aston Martin jeszcze nie mają aż tak odważnych planów elektryfikacyjnych.

Lamborghini wciąż pracuje nad ostatecznym projektem swojego pierwszego samochodu elektrycznego. Winkelmann powiedział, że skłania się ku czterodrzwiowemu modelowi nadającemu się do codziennego użytku. Nic dziwnego, wzrosty sprzedaży zapewnia sportowy SUV – Lamborghini Urus. Bez niego, marka szorowałaby po dnie, dlatego do oferty ma wejść kolejne auto z praktycznym nadwoziem o wysokich osiągach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News