PILNE: Ten nowy SUV będzie produkowany w Polsce! Koncern Stellantis zapowiada wielki hit za śmieszne pieniądze

PILNE: Ten nowy SUV będzie produkowany w Polsce! Koncern Stellantis zapowiada wielki hit za śmieszne pieniądze

Jeep EV

Podaj dalej

Podczas prezentacji na żywo, prezes koncernu Stellantis ujawnił zdjęcia ich zupełnie nowego samochodu. To niewielki SUV, który zdaniem dziennik.pl, będzie produkowany całkowicie w Polsce. Zgodnie z niedawnymi planami Carlosa Tavaresa, auto powinno kosztować śmieszne pieniądze jak na swój segment.

Jeep z napędem na jedną oś?

Jeep EV
fot. Stellantis

Nowy SUV z Polski wjedzie do europejskich salonów już w 2023 r. To właśnie m.in. pod niego koncern Stellantis rozbudowuje fabrykę FCA Poland w Tychach. Mały SUV powstanie pod marką Jeep, a w kolejce czekają już nowe modele Fiata i Alfa Romeo. One także zjadą z taśmy w Polsce. Nic dziwnego, że trwa rekrutacja, bowiem kadra tyskiej fabryki musi się powiększyć, aby sprostać planom.

O danych technicznych na razie nie wiadomo zbyt dużo. Mały SUV Jeepa znajdzie się w ofercie wyłącznie z napędem elektrycznym z baterią (BEV). Za bazową platformę posłuży podobno e-CMP, którą opracowała francuska grupa PSA. Aktualnie wykorzystają ją Peugeot e208 oraz Opel Corsa e. Co ciekawe, oba modele oferuje się tylko z napędem na jedną oś, czego nie można wykluczyć też w nowym Jeepie.

Jeep EV
fot. Stellantis

Ambitne plany Stellantis

Prezentacja online nie dotyczyła jednak wyłącznie nowego Jeepa, ale planów całego koncernu Stellantis. Do 2030 r. firma chce oferować w Europie aż 75 różnych modeli w pełni elektrycznych i żadnego auta spalinowego. Dla wielu obserwatorów może to być niespodzianka, zważywszy na częstą krytykę Carlosa Tavaresa o uzależnianiu się od jednej technologii. Tymczasem Stellantis planuje wkrótce prezentację kolejnych dwóch Jeepów na prąd (użytkowego oraz rodzinnego).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News