PILNE: Taksówkarze w Polsce będą zmuszeni pozbyć się aut na diesel, benzynę i LPG! Wejdzie obowiązek wożenia elektrykiem

PILNE: Taksówkarze w Polsce będą zmuszeni pozbyć się aut na diesel, benzynę i LPG! Wejdzie obowiązek wożenia elektrykiem

Taksówki nie będą jeździć na diesel, benzynę i LPG

Podaj dalej

Nadchodzi rewolucja w przewozach taksówkarskich w Polsce. Ogromna sieć oferująca tanie przewozy zamierza wkrótce wprowadzić obowiązek wożenia samochodami elektrycznymi. Kierowcy chcący dalej zarabiać z korporacją będą zmuszeni zrezygnować z taryf na diesel, benzynę i LPG.

Od kiedy zakaz taksówek na diesel, benzynę i LPG?

Tę odważną decyzję ogłosił w rozmowie z CBS News, Dara Khosrowshahi, dyrektor generalny Ubera. Menedżer wyznaczył 2030 r. jako graniczną datę dla transformacji swojej floty taksówek. Przymusowa elektryfikacja obejmie rynki w USA, Kanadzie oraz Europie (w tym w Polsce). Firma zamierza pomóc finansowo kierowcom, którzy będą chcieli dokonać zakupu auta elektrycznego na potrzeby usług taksówkarskich. Na ten cel zarząd przeznaczy aż 800 mln dolarów.

Przejazd Uberem po stolicy kosztował fortunę
fot. Uber

W USA kierowcy Ubera już dostają ekstra dolara za każdy kurs elektrykiem i gwarantuje zniżki na ładowanie. Z drugiej strony opcja Uber Comfort Electric umożliwi wkrótce zamówienie elektrycznej taksówki w aż 25 różnych miastach Ameryki Północnej. W Europie tę usługę znamy pod nazwą Uber Green i oferuje się ją także w Polsce. Obecnie globalna flota Ubera ma 25 tys. pojazdów elektrycznych na 1 mln kierowców. Do 2023 r. ta liczba ma się podwoić.

Zachęt będzie przybywać

W miarę upływu czasu powinny pojawiać się też coraz więcej atrakcyjnych ofert zachęcających do wyboru elektryka. Przykładowo kierowcy w USA mogą wynająć Teslę Model 3 na potrzeby jazdy Uberem za 344 dolary tygodniowo. Choć nie wydaje się to niską ceną, to w praktyce w tej cenie ma się ubezpieczenie, podstawowe prace serwisowe i brak limitu przebiegu. Kierowcy chwalą sobie taką formę najmu, zwłaszcza że nie brakuje osób, które za przejazd elektrykiem płacą większe napiwki!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News