PILNE: Tak będzie wyglądać nowe Subaru WRX! To jakaś kpina. Co to w ogóle ma być?

PILNE: Tak będzie wyglądać nowe Subaru WRX! To jakaś kpina. Co to w ogóle ma być?

Podaj dalej

Niedawno sieć obiegły zdjęcia szpiegowskie nowej generacji Subaru WRX. Ten wyczekiwany sportowy samochód może okazać się lekkim rozczarowaniem. Najnowsze fotografie sugerują, że raczej nie będzie do czego wzdychać.

Co jest z nim nie tak?

Nowe Subaru WRX - zdjęcie szpiegowskie - przód
fot. Motor1.com

Japońska marka jeszcze oficjalnie nie ujawniła jak będzie wyglądać nowe Subaru WRX. Egzemplarz uchwycony na zdjęciach szpiegowskich posiada oklejenie kamuflujące, ale dziś to żadna przeszkoda. Błyskotliwi graficy z rosyjskiego portalu Kolesa.ru stworzyli nieoficjalne fotografie WRX-a na bazie zdjęć zakamuflowanego prototypu. Choć jest to kwestią gustu to naprawdę – szału nie ma.

Nowe Subaru WRX - nieoficjalny render - przód
fot. kolesa.ru

Sylwetka samochodu wydaje się wyjątkowo grzeczna, jak na model aspirujący do miana sportowego. Design wskazuje bardziej na chęć konkurowania ze Skodą Octavia RS, niż definiowaniu sedana z rajdowym rodowodem. Oczywiście nie jest to najbardziej sportowa wersja STI, ale dołożenie wielkiego spojlera niewiele pomoże.

Nowe Subaru WRX - zdjęcie szpiegowskie - tył

Kiedy nowe Subaru WRX?

Prawdopodobnie w przyszłym miesiącu poznamy czy rosyjski render pokrywa się z rzeczywistością. Wtedy to Subaru ma zapowiedzieć nowego WRX-a z 2,4-litrowym boxerem o mocy ok. 260 KM. Więcej emocji ma dawać Subaru WRX STI, którego moc osiągnąć poziom aż 400 KM. W końcu zawsze kultowa czteronapędówka była oceniana pod względem jak jeździ, a nie jak wygląda.

Nowe Subaru WRX - nieoficjalny render - tył
fot. kolesa.ru

Samochód ma trafić do sprzedaży najwcześniej w 2022 r. Na pewno pojawi się na swoim kluczowym rynku w Stanach Zjednoczonych. Plany wobec Europy nie zostały jeszcze sprecyzowane. Obecnie ten model nie jest oferowany w Polsce i na razie brakuje przecieków o tym czy wróci do Unii Europejskiej. Wciąż obniżane normy emisji spalin sprawiają, że Stary Kontynent przestał być dobrym rynkiem dla aut sportowych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News