PILNE: Ta nowa, tania Skoda to będzie wielki hit! Dostała większy silnik o mocy 150 KM i teraz ma szalone liczby

PILNE: Ta nowa, tania Skoda to będzie wielki hit! Dostała większy silnik o mocy 150 KM i teraz ma szalone liczby

Nowa Skoda Fabia 150 KM

Podaj dalej

Surowe normy emisji spalin sprawiły, że Skoda Fabia czwartej generacji oferowana jest jedynie z 1-litrowym silnikami o mocy co najwyżej 110 KM. Jednak w końcu nowe wcielenie popularnego hatchbacka otrzymało ekscytującą wersję z dużo większym silnikiem i mocą aż 150 KM. Najnowsza odmiana to mały wariat!

Nowa Skoda, nowa moc

Pod maskę trafił 4-cylindrowy silnik 1.5 TSI, który generuje słuszne 150 KM mocy. Ze słynnym automatem DSG pozwala to na sprint od 0 do 100 km/h w 8 sekund i osiągnięcie prędkości maksymalnej 225 km/h. Niestety na takie parametry nie mogą sobie pozwolić kierowcy w Polsce, ale w Wielkiej Brytanii. W opisanej specyfikacji oferowana jest Skoda Fabia Monte Carlo (u nas tylko standardowe silniki) oraz zupełnie nowa, policyjna Skoda Fabia.

Ten popularny model Skody zasila brytyjską policję już od czasów pierwszej generacji. Jego kompaktowe gabaryty sprawdzają się zarówno na prowincji, jak i w centrach miast, gdzie drogi są wąskie. Dodatkowym atutem jest to, że jest względnie tania, co czasem ma kluczowe znaczenie dla niektórych jednostek. Funkcjonariusze na wyspach powinni być bardzo zadowoleni, bo nowa Fabia jest większa, bezpieczniejsza i lepiej wyposażona w porównaniu do swoich poprzedników.

Nowa Skoda Fabia 2022 policyjna
fot. Skoda

Jakie zmiany w policyjnej Fabii?

Konwersja samochodu na policyjny jest dostępna na zamówienie w autoryzowanych serwisach. Obejmuje ona niebiesko-żółte malowanie, zamontowanie na dachu „koguta” i syreny, a także dodatkowych diod LED na grillu i zderzaku. Wewnątrz Skoda zintegrowała platformę komunikacyjną służb ratunkowych z 9,2-calowym ekranem dotykowym systemu informacyjno-rozrywkowego. Kierowca będzie miał również dostęp do 10,25-calowego cyfrowego zestawu wskaźników Virtual Cockpit.

Choć Skoda Fabia to z pozoru mały samochód, to jednak w swoim segmencie ma imponującą przestrzeń bagażową. Pojemność to aż 380 litrów, która może wzrosnąć do 1190 litrów przy złożonych tylnych siedzeniach. Na komfort użytkowania na służbie wpływa także 5 gwiazdek w teście zderzeniowym Euro NCAP. To zasługa m.in. 9 poduszek powietrznych oraz zaawansowanych systemów asytujących ADAS. Skoda oferuje nie tylko konwersję Fabii do służby policyjnej, ale także pełen serwis.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News