Strzelanina na torze Formuły 1. Obiekt, na którym popis dał Robert Kubica, pojawi się w nowym Call of Duty [WIDEO]

Strzelanina na torze Formuły 1. Obiekt, na którym popis dał Robert Kubica, pojawi się w nowym Call of Duty [WIDEO]

Strzelanina na torze F1

Podaj dalej

Uliczny tor Formuły 1 w Singapurze będzie niespodziewanym obiektem strzelaniny. Marina Bay Street Circuit pojawi się bowiem w nowej odsłonie gry Call of Duty. W sieci pojawił się już zwiastun prezentujący tor, co było okazją do zażartowania ze świata królowej sportów motorowych.

Miejsce rozgrywania Grand Prix Singapuru to wyjątkowy obiekt w kalendarzu F1. W 2008 r. rozegrano tam pierwszy w historii nocny wyścig mistrzostw świata F1 (wygrany przez Fernando Alonso). Obiekt jest też dobrze kojarzony przez polskich kibiców, a to za sprawą pamiętnego występu Roberta Kubicy. Polak w 2010 r. dokonał serii 6 manewrów wyprzedzania na 8 okrążeniach toru, na którym „nie da się wyprzedzać”. Kubica zajął wtedy 7. miejsce, ale jego jazdą zachwycał się cały świat.

Strzelanina na torze F1

Trójwymiarowy model toru nad Zatoką Marina jest już obecny w wielu grach wyścigowych. Teraz trafi do kolejnego, dość niespodziewanego tytułu. Jest to bowiem gra z zupełnie innego gatunku. Studio Inifity Ward poinformowało, że tor F1 pojawi się w… strzelaninie. Będzie nią nowa odsłona słynnej serii „Call of Duty”, a konkretnie „Call of Duty: Modern Warfare II”. Zwiastun pola walki na torze F1 można zobaczyć w oficjalnym zwiastunie poniżej.

Mapa do rozgrywki 6 na 6 w trybie multiplayer będzie dostępna już w wersji Open Beta dla użytkowników Playstation 4 i Playstation 5. Posiadacze konsol od Sony, którzy zamówią grę w pre-orderze otrzymają wczesny dostęp do wersji beta już w dniach 16-17 września. Od 18 do 20 września zagrają w nią już wszyscy użytkownicy Playstation. Preorder dla Xbox (One, Series X/S) i PC będzie nagrodzony w dniach 22-23 września, gdy będzie można przetestować nowe „CoD” w mulitplayerze międzyplatformowym (także z PS). Crossplay beta dla reszty będzie dostępny od 24 do 26 września. Premiera „Call of Duty: Modern Warfare II” zaplanowana jest na 28 października 2022 r.

Dowcipów się zachciało

Oficjalny profil Call of Duty na Twitterze pokusił się o branżowy (dla F1) dowcip. Sparodiowano w nim słynny wpis Oscara Piastriego, który zakomunikował, że nie będzie jeździł dla zespołu BWT Alpine F1 Team. Nastąpiło to nieoczekiwanie po tym jak ekipa z Enstone oświadczyła, że Australijczyk będzie ich kierowcą od sezonu 2023. Kuriozalna sytuacja stała się kopalnią żartów, którą wykorzystał m.in. Alex Albon do potwierdzenia przedłużenia kontraktu z Williamsem.

Co ciekawe, to nie pierwszy raz, gdy wątek F1 pojawia się w serii „Call of Duty”. W 2016 r., gdy wyszło „Call of Duty: Infinite Warfare” wystąpił Lewis Hamilton. Jego twarz oraz głos wykorzystano dla postaci inżyniera pokładowego. Sam Hamilton nie krył ekscytacji projektem, bowiem okazało się, że prywatnie jest wielkim fanem „CoD”.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News