PILNE: Samochodom Tesli grozi całkowite wycofanie z ruchu! Ich największa zaleta jest nielegalna. Elon Musk w opałach

PILNE: Samochodom Tesli grozi całkowite wycofanie z ruchu! Ich największa zaleta jest nielegalna. Elon Musk w opałach

Tesla Model X

Podaj dalej

Amerykański urząd ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego (NHTSA) oficjalnie rozpoczął wstępną weryfikację około 580 tys. pojazdów Tesli. Ma to związek ze skargami na gry wideo, dostępnymi na ogromnym wyświetlaczu z przodu. Okazuje się, że można w nie grać prowadząc samochód, co stwarza ogromne niebezpieczeństwo.

Streaming nie, gaming tak?

Dochodzenie obejmuje Teslę Model X, S, Y i 3 z funkcją „Passenger Play”. Dzięki niej pasażer z przodu może umilić sobie czas podróży partyjką pasjansa lub nowoczesną grą Wiedźmin 3: Dziki Gon. Zdaniem NHTSA granie w gry przez pasażera może rozpraszać kierowcę, który zresztą sam może sobie pograć podczas jazdy. Co ciekawe, blokadę przed odtwarzaniem w trakcie ruchu ma nawet aplikacja Netflixa.

Cyberpunk i Wiedźmin w Tesli

Na stronie NHTSA można znaleźć jedną z oficjalnych skarg konsumenckich na temat tej funkcjonalności:

Tesla umożliwia teraz użytkowanie interaktywnych gier wideo i bieżące przeglądanie Internetu na głównym wyświetlaczu z przodu PODCZAS JAZDY SAMOCHODEM. Gry wideo są rzekomo ograniczone tylko do pasażerów. Przeglądanie sieci jest dostępne dla każdego w dowolnym momencie. Dlaczego producent może stworzyć rozpraszający obraz na żywo, który zajmuje 2/3 ekranu, na którym kierowca ma wyświetlane wszystkie informacje o pojeździe? Tesla nie ma wskaźników nad kierownicą […] Tworzenie niebezpiecznej rozrywki dla kierowcy jest lekkomyślnym zaniedbaniem.

Elon Musk będzie miał problemy?

NHTSA potwierdza, że sporna ​​funkcja „Passenger Play” jest dostępna w Tesli od grudnia 2020 r. Wcześniej granie w gry było możliwe tylko wtedy, gdy auto było zaparkowane. Jedynym ograniczeniem dla kierowców jest obecnie monit, który przypomina, że jedynie pasażerowie mogą grać na głównym ekranie. Wystarczy jednak zatwierdzić i przejść dalej, aby cieszyć się rozgrywką podczas jazdy.

Czynniki wpływające na rozproszenie kierowców w USA traktowane bardzo poważnie. Na początku tego miesiąca NHTSA poinformowała, że tylko z tego powodu w 2019 r. doszło do 3142 zgonów na drogach. Elon Musk nie powinien mieć jednak sporych powodów do obaw. Programiści Tesli mogą rozwiązać problem jedną aktualizacją bez wzywania do serwisu. Już nie raz przekonaliśmy się, że takie poprawki wypuszcza się bardzo szybko.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News