PILNE: Rozpad koncernu Daimlera! Czy to koniec marki Mercedes-Benz? Nic już nie będzie takie samo

PILNE: Rozpad koncernu Daimlera! Czy to koniec marki Mercedes-Benz? Nic już nie będzie takie samo

Podaj dalej

Po blisko 100 latach samochodów osobowych marki Mercedes-Benz nie będzie już produkował koncern o nazwie Daimler. Decyzją udziałowców firma uległa rozpadowi. To historyczna zmiana, która otwiera nowy rozdział dla Mercedesa.

Mercedes wchłania koncern

W praktyce niemiecka marka otrzymuje wyraźne ugruntowanie swojej pozycji. Daimler zostanie przemianowany na Mercedes-Benz. Tym samym po raz pierwszy od 1926 r. osobowe i dostawcze „merce” nie będą produkowane przez firmę zawierającą w nazwie hasło „Daimler”. Wyodrębniono za to zupełnie nowy twór Daimler Truck, który będzie odpowiedzialny za ciężarówki i autobusy.

Elektryczna ciężarówka Daimler Mercedes-Benz
fot. Daimler Truck

Daimler Truck będzie mieć w pełni niezależny zespół zarządzający. Firma stworzy własny ład korporacyjny z niezależnym przewodniczącym rady nadzorczej. Nowa spółka trafi na giełdzie we Frankfurcie, a „znaczący pakiet większościowy” otrzymają akcjonariusze Daimlera.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Prezes wyjaśnia

Ola Kallenius, dyrektor generalny DaimlerOla Källenius, prezes Daimlera: To historyczny moment dla Daimlera, początek głębokiej zmiany kształtu firmy. Mercedes-Benz i Daimler Truck działają w branżach, które stoją w obliczu poważnych zmian technologicznych i strukturalnych. W tym kontekście uważamy, że będą one mogły działać najefektywniej jako niezależne podmioty.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News