PILNE: Robert Kubica zmuszony pojechać kolejny wyścig F1! Polak po raz pierwszy w historii zaliczy tak nietypowy weekend

PILNE: Robert Kubica zmuszony pojechać kolejny wyścig F1! Polak po raz pierwszy w historii zaliczy tak nietypowy weekend

Robert Kubica pojedzie w Grand Prix Włoch F1

Podaj dalej

Rewelacyjne informacje ws. Roberta Kubicy przekazało TVP Sport. Redakcja poinformowała, że źródła z bliskiego otoczenia polskiego kierowcy potwierdzają, iż 36-latek pojedzie kolejny wyścig F1. Kierowca rezerwowy Alfa Romeo Racing ORLEN ponownie zastąpi Kimiego Räikkönena, tym razem w Grand Prix Włoch.

Dlaczego Robert Kubica znów wystartuje?

Jeżeli informacje TVP Sport są prawdziwe, to znaczy, że Kimi Räikkönena nadal nie uzyskał negatywnego testu na COVID-19. Choć Fin czuje się dobrze, to były mistrz świata musi być odizolowany od zespołu i padoku. W takich okolicznościach pierwszym wyborem ekipy Alfa Romeo Racing ORLEN jest oczywiście kierowca rezerwowy. Podobnie jak w miniony weekend, za sterami Alfy C41 ma zasiąść Robert Kubica.

Robert Kubica znów w F1

Przeciek od dobrze poinformowanych źródeł TVP Sport sprawia, że wkrótce powinniśmy spodziewać się oficjalnego potwierdzenia. Jeśli start Roberta Kubicy w Grand Prix Włoch się potwierdzi, będzie to jego 99 występ w F1 (samotny rekord Polski).

Zupełna nowość dla Polaka

W przeciwieństwie do ostatniego udziału w weekendzie wyścigowym na Zaandvort, triumfator Grand Prix Kanady 2008 zaliczy pełny program rundy mistrzostw świata. W Holandii Kubica stanął do kwalifikacji po zaledwie jednym treningu. Tym razem jednak 36-latek pierwszy raz w życiu zmierzy się z eksperymentalnym formatem weekendu. W piątek odbędzie się jeden trening (14:30) i kwalifikacje (18:00). W sobotę zaplanowano drugą sesję treningową (12:00), a potem sprint kwalifikacyjny (16:30), czyli skrócony wyścig, którego wyniki zadecydują o ustawieniu na starcie w niedzielnym Grand Prix (15:00).

Szczęśliwy tor Kubicy

Z toru Monza Polak ma zresztą znakomite wspomnienia, ponieważ to właśnie tutaj wywalczył swoje debiutanckie podium w królowej sportów motorowych. Zaliczył je już w swoim pierwszym, niepełnym roku startów w 2006 r. Wówczas jako nowy kierowca BMW Sauber stanął na podium w obecności Michaela Schumachera i Kimiego Räikkönena. Obiekt w Lombardii jest jedynym torem, na którym Polak dwukrotnie uczestniczył w ceremonii podium i to ponownie w niemiecko-fińskim towarzystwie. W Grand Prix Włoch 2008 Kubica zajął trzecie miejsce, ustępując tylko Sebastianowi Vettelowi i Heikkiemu Kovalainenowi.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News