PILNE: Robert Kubica potajemnie przyleciał do Polski! Zaprezentował zupełnie nowego SUV-a [ZDJĘCIA]

PILNE: Robert Kubica potajemnie przyleciał do Polski! Zaprezentował zupełnie nowego SUV-a [ZDJĘCIA]

Robert Kubica w Polsce!

Podaj dalej

Na dzisiesjszej prezentacji nowego SUV-a Alfy Romeo Tonale doszło do nielada niespodzianki. Do fabryki Fiata w Tychach zawitał Robert Kubica, co do końca utrzymywano w tajemnicy. Łowcy autografów są już jednak spóźnieni, bo kierowca rezerwowy Alfa Romeo Racing ORLEN prawdopodobnie opuścił nasz kraj.

Premiera z Kubicą

Gdy Alfa Romeo Tonale miała swoją światową premierę w lutym, do Mediolanu zaproszono na nią kierowców wyścigowych marki z Formuły 1. Tam pierwszego SUV-a Alfy Romeo prezentowali Valtteri Bottas i Guanyu Zhou. Teraz okazało się, że Robert Kubica uświetnił polską premierę samochodu, który ma być kluczowy dla włoskiego producenta.

Zwycięzca Grand Prix Kanady F1 z 2008 r. spotkał się m.in. z kierownictwem i pracownikami fabryki Fiata w Tychach. Fotografię 37-latka z weekendu ujawnił na Twitterze m.in. Powrót Roberta oraz Konfederacja Lewiatan. Jak widać na zdjęciach, Robert Kubica chętnie pozował do wspólnych fotografii.

Obowiązki wzywają

Jak spekuluje Powrót Roberta, krakowianina prawdopodobnie nie ma już w Tychach. Polak udaje się do Włoch, gdzie w ten weekend odbędzie się Grand Prix Emilii-Romanii F1 na słynnym torze Imola. Robert Kubica jako kierowca rezerwowy Alfa Romeo Racing ORLEN musi być w pełni gotowości do jazdy, gdyby któryś z podstawowych kierowców nie mógł wystąpić w wyścigu. Do takiej sytuacji doszło m.in. w zeszłym roku, co zaowocowało dwoma występami Kubicy w mistrzostwach świata F1.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News