PILNE: "Robert Kubica ma COVID"! Trening Polaka w F1 odwołany. Co się dzieje z Robertem?

PILNE: "Robert Kubica ma COVID"! Trening Polaka w F1 odwołany. Co się dzieje z Robertem?

Robert Kubica ma koronawirusa

Podaj dalej

Robert Kubica nie pojawił się w miniony weekend na padoku F1 podczas Grand Prix Arabii Saudyjskiej i nie ma go także na kończącym sezon Grand Prix Abu Zabi. Polak był nieoficjalnie typowany do występu w piątkowym treningu na torze Yas Marina, ale nic z tego nie wyjdzie. Dlaczego? Możliwe, że Robert Kubica ma koronawirusa!

Skąd to wiadomo?

Cała sprawa jest owiana wielką tajemnicą. Oficjalnie nikt nie potwierdził, ale też nie zaprzeczył doniesieniem o tym, że Polak może mieć covida. Jak zauważa powrotroberta.pl, o takiej możliwości wygadał się Kym Illman. To znany fotograf z padoku F1, który wie sporo o zakulisowych tajemnicach królowej sportów motorowych. Taką plotkę zasłyszał już tydzień temu, gdy RK nie pojawił się Dżuddzie.

„Padły sugestie, że Robert Kubica rzeczywiście ma COVID i teraz nie może działać” – powiedział Kym Illman we vlogu (fragment o RK od 3:59 w playerze powyżej). „To może być już potwierdzone w momencie, gdy oglądacie to wideo, ale na tę chwilę to tylko spekulacja” – dodał Brytyjczyk. Od tamtego czasu nie wydarzyło się nic, co definitywnie zdementowałoby tę plotkę.

Co przemawia za tym, że to prawda?

Ta niepewność zmartwiła wielu kibiców Formuły 1, którzy nic nie wiedzą o stanie zdrowia 37-latka. Niektórzy przypominają jednak, że Kubica wspominał o tym, że jazda w oczekiwanym treningu w Abu Zabi nie ma większego sensu. Rozwój tegorocznego bolidu jest już bowiem zakończony. Z drugiej strony zwycięzca Grand Prix Kanady 2008 deklarował, że będzie zawsze gotowy wsiąść do bolidu. To też pozwoliło mu na występ w dwóch wyścigach w tym roku w Holandii (15 miejsce) i Włoszech (14).

Robert Kubica GP Holandii Alfa Romeo Racing ORLEN F1 2021
fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

Na wiarygodność plotki wpływa także fakt ściągnięcia w ostatniej chwili Calluma Ilotta do Arabii Saudyjskiej. Było to o tyle zaskoczeniem, bo Brytyjczyk deklarował, że w tym roku nie będzie już potrzebny ekipie Alfa Romeo Racing ORLEN. W Grand Prix Abu Zabi zespół z Hinwil nie będzie miał nikogo rezerwowego, bowiem Ilott jest już w USA. 23-latek weźmie tam udział w testach Indycar na torze Sebring. Z kolei Kubica nie został nawet zgłoszony na finałowy weekend sezonu F1.

Ochrona wizerunku?

Ostatni raz Robert Kubica był widziany na padoku podczas Grand Prix Kataru. Potem poleciał do Warszawy, aby podpisać przedłużenie kontraktu z Alfa Romeo Racing ORLEN na sezon 2022. Od tamtego czasu o Polaku słuch zaginął. Ukrywanie ewentualnego zakażenia koronawirusem może mieć związek z potencjalnym zgrzytem wizerunkowym, ponieważ RK jest jedną z twarzy akcji promującej szczepienia przeciw COVID-19. Z drugiej strony od dawna wiadomo, że szczepionki nie są 100-procentowym zabezpieczeniem przed infekcją. Pozostaje mieć nadzieję, że Robert czuje się przede wszystkim dobrze i jest zdrowy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News