PILNE: Robert Kubica już wie, co z jego występem w Grand Prix Rosji! Kimi Raikkonen przemówił na temat swojego zdrowia

PILNE: Robert Kubica już wie, co z jego występem w Grand Prix Rosji! Kimi Raikkonen przemówił na temat swojego zdrowia

Robert Kubica już wie co z Grand Prix Rosji

Podaj dalej

W ostatni weekend sierpnia Formuła 1 zagości na Autodromie Soczi i prawdopodobnie znamy już pełną obsadę Grand Prix Rosji. Znak zapytania dotyczył składu zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN. W ostatnich dwóch wyścigach chorego na COVID-19 Kimiego Räikkönena zastępował Robert Kubica. Polak właśnie dowiedział się, czy zaliczy swój setny występ w mistrzostwach świata.

Kubica czy Raikkonen w Soczi?

Odizolowany w ostatnim czasie Kimi Räikkönen w końcu przemówił i poinformował, jaki jest jego stan zdrowia. Od początku było wiadomo, że mistrz świata z 2007 r. przechodzi koronawirusa bezobjawowo. Dziś na swoim instagramowym koncie wrzucił zdjęcie ze spaceru z bardzo ważnym komentarzem. „Ze mną wszystko dobrze” – napisał Fin. „Do zobaczenia na kolejnym grand prix” – zadeklarował 41-latek. To oznacza tylko jedno – Kimi Räikkönen ma już negatywny wynik testu na koronawirusa!

Tym samym w Grand Prix Rosji Robert Kubica nie zaliczy swojego setnego występu w F1 i powróci do roli kierowcy rezerwowego. Jednocześnie Räikkönen poprawi własny rekord występów w królowej sportów motorowych, podnosząc poprzeczkę na 342 starty (346 raz na liście zgłoszeń). Legendarny kierowca tradycyjnie wyszedł przed szereg zespołu PR-owego Alfa Romeo Racing ORLEN i samodzielnie potwierdził, że wybiera się do Soczi. Fani nie kryli wielkiego zadowolenia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News