PILNE: Rewolucja w odszkodowaniach samochodowych w Polsce! O pieniądze będzie dużo łatwiej, ubezpieczyciel się nie wymiga

PILNE: Rewolucja w odszkodowaniach samochodowych w Polsce! O pieniądze będzie dużo łatwiej, ubezpieczyciel się nie wymiga

Rewolucja w odszkodowaniach w Polsce

Podaj dalej

To koniec bezkarności drogowych bandytów w Polsce. Dzięki nowym technologiom ucieczka sprawcy z miejsca wypadku będzie dla niego dużo bardziej ryzykowna. Coraz więcej kierowców w Polsce wykupuje bowiem rewolucyjną kamerę, która nawet w nocy jest w stanie zapisać wyraźnie numer rejestracyjny pędzącego auta.

Tym rewolucyjnym urządzeniem jest Mio MiVue 886. To pierwszy wideorejestrator marki Mio z rzeczywistym 4K UHD i aktywnym HDR. Największy w Europie producent stawiający na jakość uzyskuje dzięki temu wręcz ekstremalną wyrazistość obrazu! Nie ma to znaczenia, czy jest jasno, czy ciemno. Rozdzielczość 4K UHD, tryb HDR (High Dynamic Range), a także zapis 120 klatek na sekundę (możliwy slow motion) daje gwarancję uchwycenia istotnych szczegółów.

Mio MiVue 886

Takich rzeczywistych (nie mylić z deklarowanymi) parametrów trudno szukać u konkurencji. Jest to zresztą odpowiedź na zapotrzebowanie rynku, bo kierowcy nierzadko czuli rozczarowanie, gdy materiał z wideorejestratora był słaby. Ubezpieczyciele, zwłaszcza w przypadku najtańszych polis, bardzo skutecznie umywają ręce od wypłaty odszkodowań. Nagrania wideo muszą być nie do podważenia, o co bywało ciężko zwłaszcza z nagraniami po zmroku. Mio MiVue 886 z aktywnym HDR rozwiązuje ten problem perfekcyjnie.

Dlaczego tablice są tu tak czytelne?

Jest to zasługa tego, że ten właśnie model ma większy niż w innych wideorejestratorach sensor 1/1.8. Dochodzi do tego wspomniane HDR i autorskie rozwiązanie Mio Night Vision Ultra. Tylko połączenie najwyższej jakości podzespołów i odpowiedniej technologii gwarantuje jaśniejsze, wyraźniejsze i bardziej nasycone kolorami obrazy nawet w słabych warunkach oświetleniowych.

Mio MiVue 886 HDR

Materiał dowodowy z MiVue 886 jest tym bardziej cenny, bo posiada rzeczywisty kąt widzenia wynoszący aż 160 stopni. To pozwala na rejestrację szczegółów znajdujących się na poboczu, które czasem są rozstrzygające dla uznania czyjejś winy. To, co dodatkowo wyróżnia MiVue 886 i ma kluczowe znaczenie dla wiarygodności nagrania, to płynność odtwarzanego obrazu oraz jego szczegółowość.

Użytkownik Mio MiVue 886 ma do dyspozycji aż 6 ustawień rozdzielczości, w tym możliwość nagrywania w tempie 120 FPS przy rozdzielczości Full HD. Najdokładniejsze efekty uzyskuje się wykorzystując funkcję HDR (High Dynamic Range) przy rejestracji wielu klatek w rozdzielczości 2K z różnymi wartościami ekspozycji. Następnie te klatki są łączone, aby otworzyć pojedynczy obraz 4K. Jest on bardziej czytelny, wyrazisty, nasycony. Nie można również zapomnieć o tym, iż ilość szumów jest zredukowana do absolutnego minimum. Pozwala to na odczytanie tablic rejestracyjnych pojazdów nawet w ekstremalnie trudnych warunkach oświetleniowych.

Mio MiVue 886 HDR

Ochrona także na parkingu

Permanentne nagrywanie w samochodach Tesli (Sentry Mode) pokazało jak wiele szkód ludzie wyrządzają na parkingach. Wtedy większość wideorejestratorów po prostu nie działa. Jednak w Mio MiVue 886 po wyłączeniu silnika wideorejestrator przełącza się w inteligentny tryb parkingowy. Czujniki wykrają każdy ruch w obiektywie lub uderzenie auta. Można też skorzystać z pasywnego trybu, który uruchamia nagrywanie w momencie jakiejkolwiek obcierki auta. Dla tych, którzy oczekują stałego monitoringu, w Inteligentnym trybie parkingowym przygotowano rozwiązanie, które wykonuje sekwencję klatek na sekundę.

Te i wiele innych rozwiązań sprawia, że obecnie kamera MiVue 886 może zasługiwać na miano najlepszej na rynku. Co ważne, nagrania są dobrze zabezpieczone, bo zapis na karcie SD odbywa się nie co minutę, a co sekundę. Format wideo MP4 (H.264) pozwala na większą kompatybilność z systemami Windows, iOS oraz Android. Należy pamietać, że takiej klasy sprzęt wymaga wsparcia również odpowiedniej karty SD, rekomendowane są typy U3 z 256 GB pojemności.

Pomoże nawet z odcinkowym pomiarem prędkości

odcinkowy pomiar prędkości

O tym iż marka Mio wyznacza nowe standardy technologii świadczy również fakt, iż kamera ta wyposażona jest w unikalną funkcję ostrzeżeń przed odcinkowym pomiarem prędkości. Kombinacja odpowiednich algorytmów i technologii GPS pozwala na szybką kalkulację czasu oraz odległości względem pomiaru. System sam oblicza dystansu, prędkość do przejechania takiego odcinka bez ryzyka mandatu. Tyle zalet sprawia, że nie można MiVue 886 skategoryzować jako kamery budżetowej. Cena z 1099 zł wydaje się jednak uczciwa, bowiem to jednorazowy wydatek, który starczy na lata.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News