PILNE: Program polski bon na paliwo wystartował! Z nim diesel, benzyna i LPG taniej pod jednym warunkiem

PILNE: Program polski bon na paliwo wystartował! Z nim diesel, benzyna i LPG taniej pod jednym warunkiem

Polski bon na paliwo wystartował

Podaj dalej

Od początku roku koszty życia w Polsce znacząco wzrosły. Ceny paliw, energii, raty kredytów to tylko niektóre obszary, które mocno drenują portfele Polaków. Na szczęście kierowcy mogą złapać lekkich oddech podczas tankowania samochodu. Wystartował bowiem bon na paliwo, który już jest wielkim hitem w Polsce. Jego szczegóły czytelnie opisano TUTAJ.

Jak działa bon?

Polski bon na paliwo ma formę karty przedpłaconej Mastercard, którą można zapłacić za diesel, benzynę i LPG na dowolnej stacji. Oczywiście o ile ma terminal płatniczy obsługujący karty, ale dziś to raczej standard. W ramach akcji specjalnej TUTAJ, bon można zdobyć do 30 maja z dwoma limitami płatności – 60 lub 120 złotych. Karta wydawana jest bezpłatnie, jeśli spełni się jeden warunek.

Jest nim inwestycja w bezpieczeństwo swoje oraz innych za sprawą zakupu kompletu innowacyjnych opon letnich Michelin TUTAJ. Przy zakupie rozmiaru 16 i 17 cali przyznaje się bon na 60 zł, a za 18-tki lub większe bon na 120 zł. Jest to o tyle opłacalne, że wspominana innowacyjność wpływa m.in. na zmniejszenie zużycia paliwa. Dodatkowo umożliwia zrobienie większych dystansów z niesłabnącym poziomem bezpieczeństwa. To sprawia, że zakup opon będzie można odłożyć na długie lata, o ile wcześniej nie zmienimy w ogóle samochodu.

Te nowe technologie są niesamowite!

Wciąż niewielu kierowców zdaje sobie sprawę z tego, że dziś przyczepna i dobrze hamująca opona nie musi zwiększać zużycia paliwa. Inżynierowie znaleźli sposób na optymalizację oporu toczenia przy zachowaniu właściwości opony klasy premium. Dodatkowo technologia EverGrip umożliwia bezpieczne podróżowanie nawet, gdy bieżnik stępimy do prawnego minimum, czyli 1,6 mm. Wielu kierowców dużo wcześniej wyrzucałoby takie opony ze względów bezpieczeństwa, ale w przypadku ogumienia letniego Michelin nie ma takiej potrzeby.

opony-michelin-pilot-sport-5
fot. Michelin

Wspomniane technologie zastosowano w bardzo popularnym i przestępnym cenowo modelu opon Michelin Primacy 4+. To nowa wersja opony premium, która gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa podczas hamowania na mokrej nawierzchni nawet przy dużym zużyciu bieżnika. Trwałość to także znak rozpoznawczy modelu Michelin Pilot Sport 5 – najnowszej generacji opony letniej o sportowej charakterystyce pod względem reaktywności. Nowinki technologicznie zawarto także w najnowszej odsłonie najlepszych opon całorocznych na rynku Michelin CrossClimate 2 – obecnie dużego hitu sprzedażowego w Polsce.

Wszystkie wspomniane opony można kupić TUTAJ i automatycznie zakwalifikować się do odbioru bonu paliwowego. Jest on wysyłany do nabywcy w okresie 8-10 tygodni od daty zakupu. Ten czas to bufor dla osób, które ewentualnie chciałyby dokonać zwrotu towaru zakupionego przez internet. W takiej sytuacji bon na paliwo nie będzie przyznany. Jednak w większości przypadków kierowcy cierpliwie wyczekują na kartę przedpłaconą, która zapewnia nawet połowę baku zupełnie za darmo.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News