PILNE: Prezydent ma nowy samochód! Matko boska, jaki piękny! Pierwszy raz w historii ma taką technologię [ZDJĘCIA]

PILNE: Prezydent ma nowy samochód! Matko boska, jaki piękny! Pierwszy raz w historii ma taką technologię [ZDJĘCIA]

DS7 Crossback Elysee

Podaj dalej

Prezydencka flota samochodów od zawsze budzi podziw. Opancerzone limuzyny i SUV-y głowa państwa wykorzystuje podczas wielu ceremonii i nie inaczej było 11 listopada. Tym razem jednak zaprezentowano auto z technologią, której jeszcze nie było w prezydenckim garażu.

11 listopada to w Polsce niezwykle ważny dzień, ponieważ upamiętniamy wtedy odzyskanie niepodległości po I wojnie światowej w 1918 r. Rozejm między Ententą i Cesarstwem Niemieckim podpisany w lesie Compiègne jest ważny także w innych krajach Europy. Z radością świętuje się wtedy także we Francji, co okazją do zaprezentowania nowego samochodu prezydenta Emmanuela Macrona.

Jaki jest nowy samochód prezydenta?

DS7 Crossback Elysee

Po raz pierwszy w historii do floty Prezydenta Republiki Francji trafiła hybryda plug-in. To zmodyfikowany m.in. poprzez opancerzenie DS7 Crossback Élysée bazujący na wersji E-Tense 300. Układ napędowy składający się z jednostki benzynowej oraz dwóch silników elektrycznych pozwala na wygenerowanie mocy 300 KM i 520 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Zestaw akumulatorów ma pojemność 13,2 kWh.

DS7 Crossback Elysee

Zwykła wersja jest w stanie przyspieszyć do setki w 5,9 sekundy, a zasięg elektryczny wynosi 58 km. Prezydencki egzemplarz może mieć słabsze osiągi ze względu na ciężkie opancerzenie oraz zwiększony rozstaw osi. SUV otrzymał też uchwyty na flagi, dodatkowe oświetlenie, lakier Ink Blue czy 20-calowe alufelgi. Nie brakuje też emblematów Republiki Francji oraz anteny w kształcie płetwy rekina do specjalnego systemu telekomunikacyjnego.

DS7 Crossback Elysee

W środku też na bogato

Zmiany są także w kabinie, ponieważ prezydencki DS 7 Crossback został wyposażony w dwa indywidualne tylne siedzenia. Mają elektryczną regulację i pełnowymiarową konsolę środkową, na której można bezprzewodowo ładować smartfona i sterować m.in. podgrzewaniem siedzeń lub wentylacją. Inne godne uwagi atrakcje to skóra w kolorze bazaltowej czerni, tapicerka z alcantary i błyszczące czarne akcenty. Nie brakuje także ekranów czy zdobień przypominających, że to pojazd prezydenta.

DS7 Crossback Elysee

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News