PILNE: Prawie milion Mercedesów w Europie może nagle spłonąć! Nie da się ich naprawić, bo nie ma części [LISTA AUT]

PILNE: Prawie milion Mercedesów w Europie może nagle spłonąć! Nie da się ich naprawić, bo nie ma części [LISTA AUT]

Mercedes Benz GLE

Podaj dalej

Mercedes-Benz poinformował właścicieli swoich luksusowych samochodów w Europie o usterce technicznej, która może wywołać pożar. Dodał przy tym, że nie można zrobić akcji serwisowej, ponieważ części potrzebne do rozwiązania problemu… nie są dostępne. Wiemy, o które modele chodzi.

Problem, którego nie da się rozwiązać

Koncern Daimlera potwierdził, że Problem jest związany z możliwym wyciekiem w pompie płynu chłodzącego. Mogło to nagrzewać niektóre części, co w konsekwencji stwarza ryzyko pożaru. Jak ujawnił niemiecki „Bild”, problem ma dotyczyć aż 800 tys. egzemplarzy. Tak przynajmniej wynika z korespondencji Damilera do właścicieli zagrożonych Mercedesów.

Mercedes Benz GLE
fot. Mercedes

Mercedes potwierdził autentyczność wiadomości, w której informuje, że „nie można wykluczyć ryzyka pożaru”. Kłopot ma dotyczyć jedynie egzemplarzy, które sprzedawano w Europie. W mailu dodano, że części potrzebne do rozwiązania problemu nie są od razu dostępne. Ogłoszenie akcji serwisowej nastąpi dopiero, gdy odpowiednie komponenty będą dostępne dla producenta.

„W międzyczasie pojazd, którego dotyczy problem, powinno się prowadzić w sposób szczególnie ostrożny, a użytkowanie ograniczone do absolutnego minimum” – ostrzega w liście Mercedes. Daimler nie potwierdził danych Bilda, że zagrożonych jest aż 800 tys. egzemplarzy.

Mercedes-Benz CLS
fot. Mercedes

Które modele są zagrożone?

Problem dotyczy nowych lub młodych roczników Mercedesa. Chodzi o modele GLE/GLS (platforma 167), Klasa C (platforma 205), Klasa E (platforma 213), Klasa S (platforma 222), Klasa S (platforma 223), Klasa E coupe/kabriolet (platforma 238), GLC (platforma 253), CLS (platforma 257) i Klasa G (platforma 463).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News