PILNE: Powstaje Tesla Model D! Będzie ją napędzać 3,9-litrowy Diesel z kominem zamiast maski [WIDEO]

PILNE: Powstaje Tesla Model D! Będzie ją napędzać 3,9-litrowy Diesel z kominem zamiast maski [WIDEO]

Tesla Model D

Podaj dalej

Nie tak dawno temu popularny kanał youtube’owy Rich Rebuilds zyskał sławę, gdy stworzył Teslę Model S z benzynowym silnikiem 6,2 V8. Teraz rozpoczął pracę nad swoim najnowszym projektem Teslą Model D. Tę wersję będzie napędzać gigantyczny, kopcący na czarno diesel.

Co on tam wsadzi?

Auto powstanie na bazie rozbitej Tesli Model 3, do której wpadnie silnik Diesla Cummins 4BT. To jednostka z żeliwnym blokiem o pojemności 3,9 litra i masie ok. 340 kilogramów! Projekt będzie znany jako Tesla Model D. W pierwszym filmie z serii (zobacz poniżej), youtuber kupuje wrak Modelu 3 i rozpoczyna proces transformacji.

Szkice pokazują, że z komory silnika Modelu 3 będzie wystawał komin. Można być pewnym, że zostanie wykorzystany do kopcenia na czarno, czyli tzw. coal rolling. Rozmiar silnika Diesla uniemożliwiają zastosowanie oryginalnej maski. Z tego względu ten potężny diesel będzie widoczny dla wszystkich cały czas.

Nie tylko diesel

Szkice samochodu pokazują również, że Tesla Model D zyska poszerzone błotniki i unikalne koła. Zapowiada się prawdziwa jazda bez trzymanki, która tylko nakręca twórców. Warto przypomnieć, że niedawny projekt Rich Rebuilds z Teslą Model S i silnikiem V8 z zewnątrz wyglądał jak elektryk. Projekt Tesli Model D będzie już zdecydowanie mniej subtelny!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News